“Viņi ir pelnījuši tikt pie normāliem cilvēkiem!” Antisanitāros apstākļos turētos suņus, visticamāk, drīz varēs adoptēt

1 komentārs

Ir pagājuši gandrīz divi mēneši, kopš Rīgā, Iļģuciemā, kādā dzīvoklī policija atrada vairākus desmitus antisanitāros apstākļos turētu suņu.

Līdz pat šim brīdim šie dzīvnieki juridiski joprojām piederēja viņu saimniecei un tos nevarēja nodot adopcijai. Otrdien Rīgas dome lēmusi par iepriekšējās saimnieces sodīšanu, kas dod cerību, ka suņi jau drīzumā varēs iegūt jaunas mājas.

Suņus, kas dzīvo antisanitāros apstākļos, kādā trīsistabu dzīvoklī atrada šogad jūnijā. Kad likumsargi iekļuva mājoklī, tie pamanīja vairākus desmitus suņu, kas dzīvoja šaurībā, būros un netīrībā. Policija uzreiz lēma par dzīvnieku izņemšanu.

Kopš jūnija suņi dzīvo dzīvnieku patversmē “Ulubele”. Patversmē tie ir ne tikai atkopušies, bet arī gatavi doties pie jauniem saimniekiem un dzīvot sev piemērotos apstākļos. Taču joprojām, arī divus mēnešus pēc suņu izņemšanas, patversme tos likumiski nodot adopcijai nedrīkst.

Tikai otrdien Rīgas domes Administratīvajā komisijā lēma par vairāku desmitu suņu turpmāko likteni. Kopumā šai sievietei atsavināja vairāk nekā 70 suņu. Kāds sods viņai tiks piemērots, oficiāli būs zināms nākamnedēļ. Taču TV3 Ziņas noskaidroja, ka suņu īpašniecei lemts piespriest maksimālo sodu.

“Ir paredzēta atbildība no 15 līdz 350 eiro un/vai bez vai ar dzīvnieku konfiskāciju. Drīz gan cietušajai, gan pie atbildības saucamajai personai lēmums tiks paziņots,” skaidro Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Juris Dumpis.

Tas nozīmē, ka jau drīzumā suņi varēs nonākt pie jaunajiem saimniekiem. Bet suņu mocītājai būs jānorēķinās ar dzīvnieku patversmi par suņu uzturēšanu un jāsedz arī dzīvnieku ārstēšanās izdevumi. Kopēja summa varētu būt vairāki tūkstoši eiro. Patversmes uzskata, ka suņiem mājas varēs atrast ātri, jo tie ir aktīvi un vairāki ir šķirnes suņi – Jorkšīras terjeri, špici un toiterjeri.

“Mēs ļoti ceram uz šo konfiskāciju un arī uz to, ka nebūs pārsūdzības un dzīvniekus ļoti ātri varēs sagatavot adopcijai. Jo interese par šiem dzīvniekiem ir. Es domāju, ka viņi ir pelnījuši pēc iespējas ātrāk tikt pie normāliem cilvēkiem dzīvot. Protams, mēs esam par to, lai šādi pavairotāji tiktu ar līdzcilvēku, kaimiņu palīdzību atklāti. Mēs esam par to, lai beidzot mūsu valstī būtu šie audzētāji,” saka patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

Lai nepieļautu situācijas, kad pēc atsavināšanas, dzīvniekiem jāmitinās patversmē mēnešiem ilgi vien tādēļ, ka tie nav juridiski brīvi, “Ulubele” ir jau vērsusies Zemkopības ministrija un plāno arī Saeimas deputātus aicināt mainīt esošo kārtību.
1 komentārs