2 komentāri
“Viņi dzēš uguni…, ēd ugunsdzēsēju maizi.” Bērnu domu apkopojumu par to, kādi ir ugunsdzēsēji
Foto: LETA/ Skaties.lv kolāža

Ceturtdien, 17. maijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau septīto gadu pēc kārtas rīko Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos. 

Atvērto durvju diena tiek rīkota, atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, kā arī ugunsdzēsības Latvijā 153. gadadienu.

No kāda bērnudārza Ventspilī ugunsdzēsēji saņēmuši īpašu dāvanu, – bērnu domu apkopojumu par to, kādi tad ir īsti ugunsdzēsēji glābēji.

Jau vēstīts, ka šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus VUGD iepazīstinās ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrāda ugunsdzēsēju depo un parāda VUGD tehniku, kā arī ļauj izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju aizsargtērpu, sniedz atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādina par drošību un pastāsta par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.

TOP komentāri

 • Ingems Flamingems
  0 0 0

  Ingems Flamingems

  Ugundzēsēj māiz=gārd! Pirms 5 gad VUGD balvas saņēm 153 cilvēk, bet šodien VUGD svin 153 gadus!
  Nezkapēc man piesaist uzmanīb daž no cippariem kas sākas ar 1 simtu+ pārējie 2 summējās=8. T.b: 108; 117; 126; 144; 171. Nu arī 153.
  Reiz "Karogā" bij Jura Kunnosa dzejols "Iz senām pažarniekdziesmām", vtml, kuru uzreiz nespēju 1-ā paņēmienā izlasīt līdz galam, jo vietām stājos rēkdams balsī, locīdamies & slaukot asras. Reizēm nezkamdēļ mēdzu pie sevis citēt šo fragment:
  "(...) cienīgi kā lauva nāk
  brandmajōrs ar lielu lāk-
  turi, Juri, droši!
  Meičas, vei, pa kaktiem spiedz,
  tomēr bučas neaizliedz-
  koši, koši, koši!
  Pillu alus vāti
  dzēsējiem dos rāte,
  solīts makā kritīs! (...)"
  Zumināti jūbelī, zum zumm! Ta nu jaatcerās teixim 2036.g. nosvinēt VUGD-am tie 171, ja vēl būsim dzīvi, kāsmejvazin! Pagājšnedēļ nōfenderej CentrBibliotēkā veco lielo padomj ug.dzēs.kann, kurai augšā jau izrūsējs courums bet iekšā vēl bij šmāķis. Doma uztaisīt māxlas dārb.
 • Jānis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl