“Viņi augs skaistā vidē…” Bārbelē drīzumā atvērs skolu zēniem

0 Komentāru

Vecumnieku novada Bārbeles pagasta slēgtās pamatskolas vietā jau pusotru gadu top Bārbeles Zēnu skola. To paredzēts atvērt audzēkņiem šā gada rudenī.

Bārbeles Zēnu pamatskolā darbi vēl rit pilnā sparā, taču jau septembrī skola būs gatava vērt durvis saviem pirmajiem audzēkņiem.

Ilona Blūma
Bārbeles Zēnu pamatskolas direktore

Mēs darām visu, lai atvērtu skolu vaļā septembrī, bet mums vēl ir jālaiž arī pārbaudes, visas inspekcijas un kontroles, lai apstiprina to faktu, ka mēs esam gatavi darbam.

Sākotnēji tika paredzēts skolēnus uzņemt no pirmās līdz trešajai klasei, taču nu izveidota arī ceturtā.

Blūma stāsta: “Interese ir liela, zvana daudz, interesējas daudz, bet visi gaida to starta punktu, kad mēs varēsim arī dokumentus pieņemt.”

Pašlaik katrā klasē pieteikušies trīs līdz četri audzēkņi – kopumā tiks uzņemti ne vairāk kā desmit. Joprojām arī galvenais nosacījums, lai mācītos skolā, ir tēva klātbūtne – katram audzēkņa tēvam būs viena diena nedēļā jāpavada Bārbelē kopā ar bērniem.

Andris Aniņš
Bārbeles Zēnu pamatskolas pedagogs

Principā, kad martā es sāku šeit iesaistīties, tas bija ar tādu domu, ka arī mans dēls varēs šeit mācīties.

Andris būs viens no Bārbeles Zēnu pamatskolas pedagogiem – pirms tam viņš bērniem pasniedzis šaha nodarbības un atzīst, ka mācīt šāda veida skolā esot kā sapņa piepildījums.

Aniņš bilst: “Ir forumi, kur cilvēki nāk kopā un sapņo par kaut kādu citādāku pieeju kā mācīt. Nu tad šī ir viena no vietām, kur tas drosmīgi, apņēmīgi tiek realizēts.”

Tagad, kad apdares darbi jau gandrīz pabeigti, īpaši liela uzmanība tiek pievērsta interjeram un mēbelēm.

lona Blūma
Bārbeles Zēnu pamatskolas direktore

Viņi augs bērnībā skaistā vidē un nākotnē viņiem pašiem arī gribēsies dzīvot skaisti. Un diez vai tādā skaistā bufetē viņi kaut ko bakstīs ar pildspalvām un smērēs.

Darbu skola cer uzsākt pirmajā septembra nedēļā – mācību procesā tiks izmantoti montesori pedagoģiskie principi, savukārt interešu izglītība tiks nodrošināta vieglās aviācijas jomā.
0 Komentāru