12 komentāri

Šī gada “Latvijas lepnuma” balvas saņēmēja nominācijā “Sargeņģelis” Ilze Dzene, kura kopš studiju gadiem strādājusi Kapseļu ielas bērnunamā par auklīti, līdz kaulam sajūtot smagi slimo bērnu ikdienu.

Ilgus gadus viņa strādāja tiesu sistēmā un gāja uz savu sapni – kļūt par tiesnesi. Bet paralēli – brīvdienās un naktīs – Valsts sociālā aprūpes centra “Rīga” filiālē “Rīga” jeb Kapseļu ielas bērnunamā par auklīti, kas bija viņas pirmais darbs – esot augstskolas studentei. Sākot jau darba gaitas tiesu sistēmā, viņa nespēja atstāt auklītes darbu, jo nespēja atstāt bērnus, – tā par Ilzi rakstīts “Latvijas lepnuma” balvas pieteikumā.

Kad pirms trim gadiem atklātībā nāca milzi nevērība pret Kapseļu ielas bērnunama bērniem, Ilze pieņēma vienu no savas dzīves sirdslēmumiem.

“Vai nu mana karjera, vai šo bērnu dzīve. Es saredzēju, – ja man šī iespēja ir dota, man tā ir jāizmanto,” saka Ilze.

Viņa pameta savu karjeru tiesu sistēmā un uz laiku atteicās no sapņa, – kļūt par tiesnesi un sāka vadīt Kapseļu ielas bērnunamu. Viņa pieņēma šo lēmumu, jo ticēja, ka ir iespējams veikt pārmaiņas sistēmā. Viņa Kapseļos radījusi drošības salu bez vecākiem palikušajiem bērniem.

Ilze Kapseļu ielas bērnunamā attīstījusi arī brīvprātīgo darbu.

Viņas pārliecība – katram bērnam ir jāaug ģimenē. Līdz šim ģimenēs nonākuši 13 bērni. Taču Ilzes sapnis būs piepildīts tad, kad katram Kapseļu ielas bērnunama bērnam būs ģimene.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.