2 komentāri

Alus divu litru plastmasas pudelēs ārpus likuma tiks pasludināts ātrāk, nekā sākotnēji lemts. Saeima šodien pieņēmusi likuma izmaiņas, kas paredz aizliegt tirgot “divlitrenes” no nākamā gada aprīļa. Iepriekš deputāti bija lēmuši, ka aizliegums stāsies spēkā tikai 2020. gadā.

Tas neapmierināja Valsts prezidentu, kurš likumu neizsludināja un nodeva to atpakaļ Saeimai, deputātus aicinot noteikt ātrāku termiņu. Lemjot par “divlitreņu” aizliegumu, Saeimas sēdē izvērtās plašas debates, kurās vairāki deputāti dalījās alkohola lietošanas pieredzē.

Ivars Brīvers
Saeimas deputāts, LRA

Es apspriežamo problēmu varu vērtēt divos aspektos – gan kā ekonomists, gan kā bijušais alus dzērājs. Jā, man ir pietiekama personiskā pieredze, lai varētu to visu vērtēt, un es esmu pateicīgs Dievam par brīnišķīgajām pārvērtībām, kuras man ļāva izrauties no purva. Tā purva, kurā vairāki mani paziņas ir jau noslīkuši.

Jānis Klaužs
Saeimas deputāts, ZZS

Man ļoti patika Brīvera kunga atzīšanās, ka viņš ir izrāvies tur no tā zaņķa alus. Zināt, es arī ar vienu kāju biju tai zaņķī, bet nu tikai ar vienu kāju, un es tad sapratu, ka labāk jādzer šņabis ir.

Aleksandrs Kiršteins
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Es drusciņ par estētisko pusi. Es domāju, katrs no mums ir piedzīvojis brīdi, kad, piemēram, dārgs konjaks negrib līt plastmasas glāzītē iekšā. Vai jūs esat redzējuši kvalitatīvu dzērienu vai kvalitatīvu, labu alu, piemēram, “Corona” vai vēl kaut kādu, kuru lietu plastmasas pudelēs, ja? Un kāpēc? Es jums pateikšu! Tāpēc, ka, piemēram, katrā dzērienā ir sava patiesība. Vīnā ir patiesība, konjakā ir dižciltība, viskijā ir piedzīvojumi, ūdenī ir mikrobi… Par ūdeni ne! Kas ir alū? Lai kāds nāk un pasaka!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl