“Viņa labāk nekā citi zina, ko nozīmē sirds…” “Eņģeļi pār Latviju” vēstneses Natālijas stāsts

Pievienot komentāru
“Viņa labāk nekā citi zina, ko nozīmē sirds…” “Eņģeļi pār Latviju” vēstneses Natālijas stāsts

Dzīvē gadās situācijas, kad palīdzība ir nepieciešama pēkšņi un ātri. Tā notika arī ar Natāliju, kurai pagājušajā vasarā tika veikta sarežģīta sirds operācija. Viņa ir šī gada labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” vēstnese un aicina ziedot tieši ārkārtas gadījumiem.

Natālija ir Rīgas 1.ģimnāzijas 10.klases skolniece, viņa mācās ķīmijas novirzienu.

“Man patīk skaitīties, kā reaģē vielas un viņu saistību ar mūsu dzīvi. Savu dzīvi es gribētu saistīt ar ķīmiju. Varbūt tas būs ārsts, varbūt zinātne. Es vēl nezinu,” stāsta Natālija.

Natāliju interesē kardioloģija. Šo medicīnas sfēru viņa jau ir daļēji apguvusi, diemžēl, no personīgās pieredzes. No agras bērnības Natālijai ir slima sirds. Pirmā operācija viņai tika veikta piecu mēnešu vecumā. Bet pagājušajā vasarā Natālijai bija nepieciešams veikt otru operāciju.

“To bija svarīgi veikt laikā, kad es vēl jutos labi. Lai man nekļūtu sliktāk,” skaidro Natālija.

Tā bija sarežģīta un Latvijā pirmā šāda veida neinvazīva operācija. Bērnu slimnīcas Kardioloģijas klīnikas vadītājs Valts Ozoliņš to veica divos posmos.

Valts Ozoliņš
kardioķirurgs

Parasti šo operāciju veic, atverot krūšu kurvi. Un Natālija gadījumā jau tā būtu atkārtota operācija. Līdz ar to daudz traumatiskāka un sarežģītāka. Un šobrīd operāciju izdevās veikt caur kājas vēnu. Līdz ar to- jau nākamajā dienā viņa varēja doties mājās.

Operāciju bija iespējams veikt pateicoties ziedotāju finansiālam atbalstam – 15 000 eiro tika novirzīti no Bērnu slimnīcas fonda uzkrājumiem Ārkārtas gadījumiem, savukārt 7000 eiro ziedoja uzņēmums AS “Olainfarm”.

Valts Ozoliņš
kardioķirurgs

Tā nav ikdienišķa operācija. Tas prasa īpašu sagatavošanos. Un vispār, – lai tādas lietas notiktu, tas vienmēr ir neliels brīnums. Un tas brīnums nevar notikt bez daudzu pušu palīdzības. Un, protams, arī bez sabiedrības palīdzības. Jo šis operācijas bieži vien ir ar ļoti lielām izmaksām. Dārgas.

Ziedojums ārkārtas gadījumiem ir kā drošības spilvens, brīdī, kad tas nepieciešams uzreiz, lai glābtu kāda bērna dzīvību.

“Mums tādi ārkārtas gadījumi ir gandrīz katru dienu. Mums ir jāsaskaras ar retām lietām. Ar operācijām, kuras vajag vienu līdz divas reizes gadā veikt. Tas viss ir retas lietas. Bez tāda operatīva atbalsta – to nav iespējams paveikt,” norāda Ozoliņš.

Pēc otras operācijas Natālija jūtas ļoti labi. Viņa turpina mācīties, viņa arī dejo un sporto. Un varbūt labāk nekā citi zina, ko nozīmē sirds.

“Tas ir viss. Tās ir jūtas, mīlestība, pārdzīvojumi, tā ir liela daļa no mūsu dzīves. Un tā ir mūsu saite ar realitāti un ar citiem cilvēkiem. Sirds visiem ir svarīga. Tas ir ne tikai orgāns,” saka Natālija.