Pievienot komentāru

“Latvijas lepnuma” balvas saņēmēja nominācijā Inguna Avota ļāvusi daudziem noticēt, ka iespējams ir viss, pat neiespējamais.

Inguna ir enerģijas pārpilna iedvesmotāja un darītāja. Divu dēlu un trīs audžumeitu mamma daudzus gadus bija ekonomikas un uzņēmējdarbības skolotāja Smiltenes tehnikumā, bet reiz nolēma, ka saviem jauniešiem var dot vēl vairāk – redzēt pasauli. Viņa sāka meklēt iespējas, kā ļaut tehnikuma audzēkņiem kaut pāris nedēļas pastrādāt picērijā Itālijā vai autoservisā Austrijā.

Viņa vēlējās, lai arī provinces jaunieši var pirmo reizi dzīvē lidot, redzēt okeānu, pirmo reizi dzīvē iepazīt citu kultūru. Inguna uzsāka rakstīt pieteikumus Eiropas Savienības projektiem. Pirmajā reizē  aizbrauca pieci, bet tagad tie ir simti jaunieši gadā.

“Mani iedvesmo priecīgi cilvēki, laba dienu un nemainīgs ikdienas ritms,” saka Inguna.

Projekti, to rakstīšana, prakses iespēju meklēšana ārvalstīs Smiltenes tehnikuma jauniešiem ir Ingunas ikdiena, bet arī viņai pašai ir savs lielais projekts – jau piekto gadu Inguna kopā ar vīru Didzi lolo sapni par Šarolē balto liellopu ganāmpulku, un nu jau tajā ir 32 galvas.

Līdz ar lauku darbiem Ingunai ir lieli plāni Smiltenes tehnikuma jauniešiem. Viņa meklē iespējas audzēkņiem nokļūt prakses vietās dažādās Eiropas valstīs.

“Tā aizbraukšana atver “čakru”. Viņi atbrauc mājās ar citu skatījumu…Galu galā redzi, ka pasaule ir savādāka,” bilst Inguna. Viņa iedrošina jauniešus sapņot, nebaidīties un pat pierunā izmantot iespēju redzēt citas valstis.

Pēdējos gados Ingunai izdevies atrast projektus, kas dod iespēju redzēt pasauli arī jauniešiem ar kustību traucējumiem. Strādāt Portugālē un Itālijā – būt pirmo reizi ārpus Latvija bija iespēja arī Raitim un Kristīnei no tehnikuma Alsviķu filiāles.

“No nulles picas var;eju cepts, pēc tam kārtīgu gabalu arī pats dabūju ēst…Iemācījos smalki griezt. Būtu labi, ja Inguna turpinās to visu, piedāvās vēl man kaut kur aizbraukt smelties iedvesmu, un to novērtēs arī citi cilvēki,” saka Raitis.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.