“Viņa dzīvotgriba ir lipīga!” Roberta stāsts, kā neļaut smagai diagnozei pārvilkt svītru sapņiem un mērķiem

11 komentāri

Roberts Aseriņš ir jauns puisis, kurš dzīvoja savu dzīvi līdz brīdim, kad tā nolēma ar viņu “paspēlēties” un mēģināja atņemt pašu dārgāko – viņa dzīvību un veselību. Pirms diviem gadiem viņam atklāja smadzeņu audzēju ceturtajā stadijā.

Neskatoties uz grūtībām, pat savā smagākajā dzīves posmā Roberts nebeidza interesēties par sev tik ļoti svarīgo sporta veidu – basketbolu.

Basketbols ir viņa kaislība. Kopš septiņu gadu vecumā iepazina šo spēli, viņam bija tikai viens sapnis – kļūt par profesionālu bumbas groza meistaru. “Viņš ceļas ar basketbolu. Tas ir viņa sirdī. No kurienes? Es nezinu,” stāsta Roberta mamma Kristīne.

2016.gada rudenī liktenim labpatika “noraut stopkrānu”. Slimība Roberta sapņiem pārvilka treknu svītru. Puisis paguvis nospēlēt savu pēdējo basketbola spēli un devās uz slimnīcu. Tika konstatēts smadzeņu audzējs smagā stadijā, kam sekoja operācija, ķīmijterapija, starošana…

“Ārsti pat īsti nedeva cerības, ka izdzīvošu,” atminas Roberts.

Slimība viņam lika piedzimt no jauna – bija no jauna jāiemācās rīšanas reflekss, spēja nosēdēt bez atbalsta, pēcāk jau bija jāmācās piecelties kājās, jāsper pirmo soļi. Pusaudzī parādījās spīts pierādīt, ka cilvēka spējām nav robežu. Roberts slimnīcā pabeidza 7.klasi. Savukārt, lai atkal iemācītos skriet, vērsās pie sava basketbola trenera Matīsa Vārnas.

“Viņš reāli nevarēja paskriet. Staigāja lēnām šūpodamies, un lēnām kļuva labāk,” stāsta treneris.

Robertam ir liels gribasspēks, viņš ir stingri nolēmis, ka būs vesels un dzīvos. Viņam ir mērķi un sapņi, ko devis Dievam un cilvēkiem. Viņā ir ticība, viņš ļoti stipri tic.

Neraugoties uz slimības sekām, Roberts atkal atgriezies basketbola laukumā. Viņa dzīvotgriba ir lipīga.

“Tagad es pilnībā izbaudu un izmantoju katru iespēju, izbaudu katru sekundi. Es nekautrējos. Pat, ja man ir kauns, es izdaru, jo zinu, ka vairāk var nebūt tādas iespējas,” saka Roberts.

Roberta gribasspēks un drosme iedvesmo daudzus, taču, saņemot “Latvijas lepnuma” balvu nominācijā “Iedvesmotājs”, puisis atzīst – viņu pašu iedvesmo mūsu basketbolisti Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns.

Šā gada “Latvijas lepnuma” ceremoniju skaties šeit!