Vilciena e-biļetēm par summu virs 2,10 eiro piemēros 10% atlaidi

0 Komentāru
Vilciena e-biļetēm par summu virs 2,10 eiro piemēros 10% atlaidi
ĢIRTS OZOLIŅŠ / F64

No 15. janvāra vilciena e-biļetēm maršrutos, kur vienreizējā biļetes cena pārsniegs 2,10 eiro, tiks piemērota 10% atlaide, aģentūru LETA informēja AS “Pasažieru vilciens” pārstāve Agnese Līcīte.

Viņa skaidroja, ka atbilstoši Sabiedriskā transporta padomes lēmumam no 15. janvāra vilciena biļešu cena vienam braucienam pieaugs par 10 vai 20 centiem. Vienlaikus līdz 10% tiks palielināta atlaide elektroniski iegādātajām biļetēm tiem pasažieriem, kuru vienreizējās biļetes cena pārsniegs 2,10 eiro. Pēc šīs atlaides spēkā stāšanās elektroniski iegādātas vilciena biļetes cena tālākiem maršrutiem būs līdzīga vai atsevišķos gadījumos pat zemāka nekā līdz šim biļešu kasē pirktai biļetei.

Reģionālās nozīmes maršrutu tīklā pa dzelzceļu no 15. janvāra ir noteikts šāds braukšanas maksas palielinājums – 10 centu apmērā, ja braukšanas maksa pašreiz nepārsniedz 1,90 eiro, un 20 centru apmērā, ja braukšanas maksa pašreiz ir virs 1,90 eiro.

Iegādājoties e-biļeti “Pasažieru vilciena” mājaslapā vai mobilajā lietotnē ar braukšanas maksu virs 2,10 eiro, tiks piemērota 10% atlaide.

E-biļešu atlaide tiek piemērota arī biļetēm, kurām jau ir citas atlaides, tai skaitā “3+” ģimenes biļetei ar 50% vai 90% atlaidi, biļetei turp un atpakaļ un bagāžas biļetei turp un atpakaļ.

Pārējo vilcienu biļešu un abonementa biļešu politika tiek saglabāta līdzšinējā – 5% atlaide visām e-biļetēm, atlaides grupas biļetēm, kā arī dienu un abonementa biļešu atlaides līdz pat 46%.

Līcīte norādīja, ka, iegādājoties abonementa biļetes līdz 15.janvārim, to cena tiks aprēķināta pēc līdzšinējā biļešu tarifa, un pasažieri abonementa biļetes varēs izmantot līdz to derīguma termiņa beigām. Pēc 15. janvāra, ņemot vērā biļešu cenu pieaugumu, mainīsies arī vilciena abonementa biļešu un vilciena-autobusa vienotās biļetes cena.

Atbilstoši Sabiedriskā transporta padomes lēmumam tiek samazināts atlaides apmērs vilcienu biļetēm darbdienas vidū rudens/ziemas periodā. Līdz ar to no 15. janvāra spēkā ir 20% atlaide līdzšinējo 25% vietā, kā arī tiek samazināts vilcienu reisu skaits, uz kuriem šī atlaide attiecas. Atlaide biļetēm vienam braucienam līdz 9. aprīlim turpmāk tiek piemērota septiņiem vilcieniem maršrutā Rīga-Skulte-Rīga, astoņiem vilcieniem maršrutā Rīga-Aizkraukle-Rīga, astoņiem vilcieniem maršrutā Rīga-Jelgava-Rīga, kā arī 12 vilcieniem maršrutā Rīga-Tukums-Rīga.

Dienas vidus biļetei ar 20% atlaidi papildus tiek piešķirta atlaide līdz pat 10%, ja tā tiek iegādāta elektroniski “Pasažieru vilciena” mājaslapā vai mobilajā lietotnē.

Mobilajā lietotnē un mājaslapā publicētais vilcienu kustības saraksts jau ietver visas minētās izmaiņas.

0 Komentāru