11 komentāri

Diskutējot par bēgļu uzņemšanu, daļa sabiedrības ir aizmirsusi latviešu likteni dažādos vēstures posmos. Tā norāda bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura pati piedzīvojusi bēgļu gaitas. Viņa arī velk paralēles starp Āfrikas bēgļu bojāeju Vidusjūrā un simtiem Latvijas iedzīvotāju, kuri, nesasniedzot Zviedrijas krastus, noslīka Baltijas jūrā.

Runājot par savām bēgļu gaitām, Vaira Vīķe-Freiberga stāsta, ka viņas ģimenei paveicās. Latviju kara izskaņā izdevās pamest ar priekšpēdējo kuģi, kurš vēl netika torpedēts no Sarkanās armijas puses. Taču no komunisma mūkošos cilvēkus Eiropas valstis uzņēma nelabprāt. Arī Vīķes-Freibergas ģimenei Eiropu nācās ne pēc savas gribas pamest.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vaira Vīķe-Freiberga:
Mums Lībekā atnāca un pateica, ka dzīvoklis jāatdod vāciešiem. Piedāvāja braukt uz Brazīlijas džungļu plantācijām vai kļūt par baltajiem vergiem Amerikā.

Atceroties pašas piedzīvoto, Freiberga spriež, ka Eiropai kā draudzīgai valstu kopībai jābūt solidārai par saviem kaimiņiem. Viņa arī atgādina, ka daudzus gadsimtu eiropieši devās uz valstīm, no kurām tagad plūst bēgļu straumes.

Bijusī prezidente arī min, ka izsūtījumā Sibīrijā daudziem latviešiem palīdzēja izdzīvot vietēju ļaužu atbalsts, lai gan viņi paši dzīvoja trūkumā.

”Latvieši, kas uzņemti tik daudz valstīs… tagad teikt, ka mēs bēgļus nevaram atļauties… Tas nav morāli simpātiski,” kritiska pret noraidošo attieksmi bēgļu jautājumā ir Vīķe-Freiberga.

Video

TOP komentāri

 • zinātāja
  +1 +1 0

  zinātāja

  ... bet bēgļu bērnus gan mazās Latvijas nodokļu maksātājiem morāls pienākums uzturēt... Pie kam, bēgļu bērniem ikmēneša pabalsta summa neaprobežojas ar 11 EUR mēnesī. Par kādu morāli vēl varētu diskutēt?!
 • zinātāja
  +1 +1 0

  zinātāja

  Morāli simpātiski ir normālām ģimenēm atņemt ar dažādām metodēm bērnus caur bērnu lieltirgotavām, Bāriņtiesām un par visai lielu naudu notirgot tos tālāk uz ārvalstīm - pie kam, dažādām vajadzībām...
 • vadims
  +1 +1 0

  vadims

  Āfrikas bēgļi sevi parādīja viedrijā dedzinot tokholmā kvartālus. Norvēģijā arī sapratuši savu klūdu šai jautājumā un kam vēl mums viss tas ? mēs pensionārus mērdējam maznodrošināto statusā,nevaram nodrošināt pienācīgas vecumdienas tiem kuru mužū godam strādājuši un nu vēl nigerus te atvilkt un uzturēt ? nu nēēe''e !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl