V. Vīķe-Freiberga Krievijas retoriku salīdzina ar Islāma valsti

3 komentāri

Morālais pagrimums, bezdievība un ļaunums – argumenti, ar kuriem Islāma valsts attaisno teroristu uzbrukumus Eiropai, ir pārsteidzoši līdzīgi tiem, kurus Krievijas valdošā vara izmanto, lai attaisnotu savu ārpolitiku. Uz to piektdien, 28. oktobrī, notikušajā Rīgas konferencē norādīja bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Apspriežot NATO lomu divdesmit pirmajā gadsimtā, šodien ekspertu absolūtais vairākums bija vienisprātis – alianse ir nepieciešama kā pretsvars Krievijai. Bijušais NATO ģenerālsekretārs pat atzina, ka ir jau laiks domāt par patstāvīgu bāžu celšanu Baltijā.

Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Valsts prezidente:

Bija naivi domāt, ka kādreiz pienāks vēstures beigas, konflikti vairs nepastāvēs un mēs dzīvosim kā pasakās – ilgi un laimīgi. Ilgi un laimīgi mēs varēsim dzīvot tikai tad, ja mēs turpināsim pie tā strādāt, un vajadzības gadījumā – arī cīnīties par to.

Eksprezidente uzsvēra – nepieciešamību pēc NATO īpaši apliecina Krievijas uzbrukumi Rietumvalstīm, un vērtībām, uz kurām tās būvētas.

Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Valsts prezidente:

Islāma valsts savus uzbrukumus pamato, dēvējot Eiropu un Ziemeļameriku par ļaunuma, bezdievības un amoralitātes iemiesojumu. Interesanti, ka tādu pašu retoriku izmanto gan prezidents Putins, gan daudzi viņa tuvākie sabiedrotie.

Savukārt bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens spēra soli tālāk par viņa amatā esošajiem kolēģiem, atzīdams, ka Krievijas uzvedības dēļ varētu būt pienācis laiks domāt par pastāvīgu NATO militāro bāžu celtniecību Baltijas valstīs.

Lasi vēl