Komentāri

“Mana nabaga māte man atzinās, ka viņa jau kādu laiku kreņķējās par kādu bumbuli, kas viņai bija krūtīs. Viņai bija bailes iet pie ārsta, gadījumā, ja tas būtu vēzis. Es viņu pierunāja pie ārsta aiziet, diemžēl tas bija vēzis, un diemžēl tas bija jau diezgan attīstītā stadijā,” stāsta eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, aicinot visas Latvijas sievietes pārbaudīt savu veselību.

“Es zinu, ko tas man maksāja – kā ciešanas, un arī viņai, kad mēs šo situāciju konstatējām. Es nevienam citam to nenovēlu,” atklāti stāsta bijusī Latvijas prezidente.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Valsts prezidente:

Es novēlu visām Latvijas sievietēm – esiet tik labas, ejiet un pārbaudiet un dzīvojiet!

Bijusī prezidente stāsta, ka “diemžēl mums Latvijā ļaudis pārāk daudz mirst no dažādiem vēža paveidiem, no kuriem daži ir grūtāk atklājami, bet daži – vieglāk. Viens no galvenajiem nāves cēloņiem sievietēm, ir krūts vēzis, kas ir nikna, ļauna slimība”. “Ļoti bieži tā beidzas letāli – ja ir pārāk vēlu atklāta, sevišķi trešajā un ceturtajā fāzē, kā tas diemžēl daudzām sievietēm notiek Latvijā,” stāsta V. Vīķe-Freiberga.

“Tam tā nevajadzētu būt, jo, lūk, mums ir dota iespēja ik divos gados iet un pārbaudīt medicīniski savu krūšu stāvokli,” uzsver bijusī prezidente.

“Ja kādai ir aizdomas par kaut ko savās krūtīs, nevajag baidīties iet pie ārsta. Tieši otrādi – ir jāiet pārbaudīties, lai nebūtu vairs jābīstas. Ja nu gadītos pats ļaunākais – tādā gadījumā, tad tūliņ, nekavējoties ir iespējams sākt ārstniecības kursu un cerēt uz ļoti labu iznākumu, tādā gadījumā, ja viss tiek cītīgi darīts, kā to medicīna paredz un ieteic,” visas Latvijas sievietes aicina V. Vīķe-Freiberga.

Skaties video!

Aptuveni 1100 Latvijas sievietēm gada laikā tiek diagnosticēts krūts vēzis, savukārt aptuveni 400 sieviešu no šīs slimības mirst ik gadu, pēc informatīvās kampaņas Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu! atklāšanas atklāj onkologs Jānis Eglītis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl