Vietlavā sagatavota ainaviska distanču slēpošanas trase

2 komentāri
Vietlavā sagatavota ainaviska distanču slēpošanas trase
LATVIJAS VALSTS MEŽI

Pļaviņu novada Vietalvas pagastā sagatavota, iespējams, viena no ainaviskākajām distanču slēpošanas trasēm Latvijā, liecina valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” mājaslapā publiskotā informācija.

Attiecīgā distanču slēpošanas trase vijas gar gleznainās un straujās Vesetas upes krastiem un aicina aktīvas atpūtas cienītājus baudīt dabas tuvumu. Lielākā daļa trases izveidota LVM pārvaldībā esošajā teritorijā un šogad sagatavoti sešu kilometru un 14 kilometru gari apļi.

Kalnainajā un ainaviski skaistajā Pļaviņu novada Vietalvas pagastā biedrība Sporta klubs “Vietalva” izveidojusi un uztur distanču slēpošanas trasi.

LVM, atbalstot biedrības iniciatīvu, pērn janvārī noslēdza sadarbības līgumu ar mērķi izveidot un atbilstoši uzturēt distanču slēpošanas trasi, kas būtu pieejama ikvienam interesentam un aktīvās atpūtas cienītājam.

Slēpošanas trase raksturīga ar to, ka tās izveidošanai un uzturēšanai ir izmantota arī esošā infrastruktūra – meža autoceļš “Maiļu smilšu ceļš”, kā arī dabiskās brauktuves, taču trases izveidošanai netika veikti nekādi papildus reljefa pārveidošanas darbi vai nocirsti koki. Tieši tajā trases posmā, kas virzās pa LVM zemi, trase ir ainaviski skaista, ar īpatnēju reljefu, šķērso Vesetas upi pāri nelielam tiltiņam un kādu brīdi virzās gar Vesetas krastu, informē valsts mežu apsaimniekotājs.

Valsts mežu apsaimniekotājs “Latvijas valsts meži”

“Meža trasē var izbaudīt klusumu, mieru un žilbinoši baltu un tīru sniegu. Uz mirkli atvelkot elpu un ieklausoties dabā, te ikviens sadzirdēs vecu koku čīkstēšanu, pamanīs zaros vāveri vai redzēs aizskrienam stirnu vai staltbriežu baru.”

Aktīvās atpūtas objektu “Slēpošanas trase pie Vietalvas” var atrast, izmantojot arī LVM GEO aplikācijas iespējas.

Lasi par šo tematu vēl:

Vairāki slēpošanas kalni ieviesuši priekšapmaksu; tiek arī celtas cenas

Ļaudis steidz baudīt distanču slēpošanu

Rīgā sāk darboties distanču slēpošanas trases

Ziemas prieki slēpošanas trasēs: pieprasījums šobrīd krietni pārsniedz piedāvājumu

2 komentāri