Komentāri

Svētdien īsi pirms diviem dienā Jaunsvirlaukas pagasta Kārniņos risinājušies dramatiski notikumi. Kāds septiņus gadus vecs puisēns ielūzis ledū un labu brīdi kūļājies stindzinošajā ūdenī, līdz nelaimi pamanījuši citi bērni. Kā turpinājušies notikumi?

Kārniņu resgaļiem vilinājuma pastaigām pa ledu netrūkst. Turpat blakus retajām dzīvokļu mājām stiepjas divi milzīgi karjeri, kas ir kā radīti visdažādākajām delverībām. Pagājušajās brīvdienās gan šeit gandrīz vai notikusi traģēdija un kāds septiņgadnieks nonācis patiesi bīstamā situācijā. Viņš ielūzis ledū vismaz divdesmit metrus no krasta, vietā, kur ūdens sniedzas krietni pāri galvai. Lai arī notikušo redzējis prāvs ļaužu pulciņš, ar savu dzīvību bija gatavs riskēt vien kāds jauns puisis vārdā Artūrs.

“Bērni! Mazi bērni, kuri pastaigājās pa ielu, sāka kliegt, saukt pieaugušos. Savācās pieaugušie, atvilka kaut kādu laivu. Sāka lauzt ledu un mēģināja to laivu stumt. Tajā brīdī Artūrs izgāja ārā un pēkšņi aizskrēja. Es tikai uzsaucu: “Uz kurieni?”, bet viņš aizgāja pie tiem cilvēkiem. Stāvēja, stāvēja, skatījās, skatījās, kā viņi tur ņemas un cenšas to laivu aizstumt un tad, kā aizskrēja pa ledu, pa taisno pie puikas,” stāsta Artūra vecmāmiņa Vija.

Acīmredzot Artūrs nojauta, ka septiņgadnieka spēki var beigties, vēl pirms vietējie nokļūs līdz viņam, tādēļ riskēja, un šajā gadījumā šis risks attaisnojās. Viņš paspējis saķert kliedzošo puiku aiz jakas un noturējis viņu virs ūdens līdz brīdim, kad piebraukusi mazā, nez no kurienes izvilktā laiviņa.

Viņi brauca ar laivu. Ar airi lauza ledu un palēnām tika viņiem klāt. Tad Artūrs ielika bērnu laivā, novilka viņam jaku, pats arī ierāpās iekšā, un tad viņi devās krastā. Glābēji, ātrā palīdzība un policisti atbrauca tikai pēc kāda laika.

Foto

Brīdī, kad notikuma vietā ieradušies mediķi, pārsalušais puisēns jau bija nogādāts siltumā. NMPD Zemgales reģiona vadītāja vietnieks Kristiāns Galanders atklāj, ka, apskatot cietušo, secināts, ka puisēnam nekādas dzīvības briesmas nedraud, taču drošības pieņemts lēmums viņu nogādāt tuvējā slimnīcā rūpīgākām pārbaudēm. Kārniņos sastaptie vietējie iedzīvotāji Artūru dēvē par varoni. Nevar zināt, kā būtu beigusies bīstamā situācija, ja viņš nebūtu rīkojies laikus.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas daļas vīri sola parūpēties par to, lai drosmīgais jaunietis saņem pelnīto atzinību. Ziņa par viņa veikumu jau nodota priekšniecībai. Taču, lai šādas bīstamas situācijas neatkārtotos, glābēji aicina līdzcilvēkus izturēties atbildīgi.

Savukārt gadījumā, ja nu tomēr notikusi nelaime, mediķi aicina par notikušo nekavējoties ziņot zvanot pa tālruni 112 un lūgt profesionāļu palīdzību. Pelde ledainā ūdenī nav joka lieta, un, visticamāk, cietušajam būs vajadzīga ārstu palīdzība.

Taču, lai neviens no šiem ieteikumiem nebūtu jāliek lietā, labākais tomēr ir uz ledus nekādā gadījumā nekāpt, kā arī pieskatīt tos, kuri neapzinās, cik bīstams var būt viens nepareizs solis.

Video

Lasi vēl