Vietējie Pokaiņu mežā uzbūruši īstenu vasaras nakts mistēriju

Pievienot komentāru
Vietējie Pokaiņu mežā uzbūruši īstenu vasaras nakts mistēriju
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Pokaiņu mežā vietējie iedzīvotāji uzbūruši vasaras nakts mistēriju, izspēlējot Šekspīra slaveno komēdiju. Skatītāji varēja doties pastaigā pa teiksmaino mežu un ļauties īpašam gaismas, kā arī skaņas piedzīvojumam.

Pokaiņu mežā izspēlētā izrāde “Sapnis saulgriežu naktī” veidota pēc Viljama Šekspīra lugas “Sapnis vasaras naktī” motīviem, – šī izrāde ir daļa no plašāka kopienas teātra projekta. Kopienas teātrī, piepalīdzot speciālistiem un režisoram, spēlē ar aktiermeistarību nesaistīti cilvēki, vietējās apkaimes iedzīvotāji. Visu, kopskaitā 10, šīs vasaras pirmiestudējumu tematika ir “Šekspīrs satiek Blaumani”.

Izrādes režisore Emma Batesti norāda: “No Blaumaņa te nekā nav, tikai Šekspīrs. Taču fakts, ka tradīcijas, dziesmas, šeit mītošie meža gariņi – tos jau sabiedrība pazīst un zina, un viņiem rodas izjūta, ka šis teksts ir rakstīts viņu mežam. Tā satiekas Šekspīrs ar latviešu kultūru, Blaumani.”

Batesti kopā ar komandu Pokaiņos uzbūrusi mistēriju ar teātra, laikmetīgās dejas un gaisa dejas elementiem, atmosfēru papildinot ar greznām, kāzās iederīgām dekorācijām, – komēdija ir par notikumiem, kas risinās ap Atēnu valdnieka Tēseja un amazoņu valdnieces Hipolitas kāzām.

Šis ir viens no populārākajiem Šekspīra darbiem, kuru iestudē visā pasaulē un dažādos veidos, taču, iespējams, šādā veidā vēl nav bijis iestudēts. Izrādes notika pirms saulgriežiem, taču ir ticams, ka iestudējama izrādīšana turpināsies.

“Dažas pašvaldības jau ir zvanījušas un prasījušas, vai varētu šo izrādi dabūt pie sevis, vai ar saviem kopienas cilvēkiem, vai šiem pašiem dobelniekiem,” norāda izrādes producente Ieva Niedre.

Citas kopienas teātra izrādes dažādās Latvijas vietās būs skatāmas vasaras laikā līdz pat rudens sākumam.