Viesta skaidrība strīdos par simtgades deju svētku lieluzveduma stilizēto tērpu pirkšanu

0 Komentāru

Aicina pārtraukt pret simtgades deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” vērsto kampaņu! Visu Latvijas deju apriņķu virsvadītāji šodien pauda atbalstu uzveduma autoriem un mākslinieciskajai grupai.

29 deju apriņķu virsvadītāji, Kultūras ministrijas pārstāvji un XVI Deju svētku rīkotāji šodien apsprieda galveno pēdējo nedēļu strīdus objektu – uzvedumu ”Māras zeme”. Pirms dažām dienām sociālajos tīklos parādījās prezidentam adresēta vēstule, kurā nezināmi dejotāji pauž viedokli, ka iecerētā priekšnesuma muzikālais pavadījums ir pārāk drūms, bet horeogrāfijā par daudz aizgūtu pozu un pompozu žestu, kas neraksturo latviešu tautas dzimtenes mīlestību. Šodien diskusijas bija tik karstas, ka uzdevuma mākslinieciskie vadītāji apsvēra iespēju atteikties no vadītāju lomām sabiedrības spiediena dēļ.

Arī citu apriņķu vadītāji pauda vienbalsīgu atbalstu radošajai komandai, piebilstot, ka kolektīvi jau sākuši apgūt dejas un horeogrāfiju un aizejošu vilcienu apturēt nevar.

Apriņķu pārstāvji arī pieļāva domu, ka līdz šim dejotājiem par maz skaidrota uzveduma būtība, tādēļ kādam, iespējams, radušās šaubas par tā izpildījumu. Tikmēr radošā komanda apstiprināja, ka darbu turpinās.

Tikšanās noslēgumā deju apriņķu pārstāvji nodeva Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītājai rakstveida kolektīvu apliecinājumus par atbalstu lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskajai koncepcijai. Savukārt uzveduma radošā komanda plašākus komentārus par priekšnesuma mākslinieciskiem risinājumiem un tapšanu sniegs nākamnedēļ.

0 Komentāru