Viens no vērienīgākajiem Līgo pasākumiem ar dziesmām un dejām aizvadīts Dobeles pilsdrupās

Komentāri
Viens no vērienīgākajiem Līgo pasākumiem ar dziesmām un dejām aizvadīts Dobeles pilsdrupās
Foto: f64

Aizvadīti šī gada Līgo svētki. Visā Latvijā degti ugunskuri, dziedātas Jāņu dziesmas un baudīts svētku mielasts. Viens no vērienīgākajiem pasākumiem aizvadīts Dobelē.

Dobele koncerta norisei nebija izraudzīta nejauši – turpinot tradīciju ik gadu koncertu veidot citā Latvijas novadā – šoreiz tas notika pašā Zemgales sirdī – Dobeles senatnīgajās pilsdrupās.

Dižkoncerts ‘’Līgojam Dobelē’’ sākās ar krāšņiem tautas deju un koru kolektīvu priekšnesumiem, kam sekoja Viktora Lapčenoka, Imanta Vanzoviča, Olgas Rajeckas un daudzu citu Latvijā iemīļotu estrādes mākslinieku uzstāšanās. Bet viens no svarīgākajiem viesiem – Žoržs Siksna savā dzimtajā pilsētā Dobelē vakar atzīmēja arī savu 60 gadu jubileju.

Ap pulksten desmitiem tika iedegts ugunskurs ap kuru pulcējās simtiem līgotāju gan no Dobeles, gan citam Latvijas pilsētām. Līgotāji uz dižkoncertu sabraukuši ne tikai no visas Latvijas, bet var teikt, ka pat pasaules.

Ārzemnieki atzīst, ka viņiem šādi svētki un to svinēšanas tradīcijas ir pilnīgi svešas, bet sajūtas koncerta laikā esot bijušas neaprakstāmas. “Šie ir lieliski svētki. Patiesībā šī ir jau otrā reize, kad es esmu šeit Latvijā un es to ļoti izbaudu. Īpaši par vietu – šī vieta ir tik īpaša, es tiešām to izbaudu,” saka brazīliete Marta.

Pēc koncerta, ap pusnakti sākās nakts balle, kas turpinājās līdz pat saules lēktam un noslēdzās ar nu jau tradicionālo pliko skrējienu.

Lasi vēl