Komentāri

Kritika par sadarbības trūkumu un ētikas normu apšaubīšana, – tas ir fons, kas pavada daļu Vienotības virzīto ministru amata kandidātu.

Uzņēmēji Laimdotas Straujumas valdībā nespēja sastrādāties ar Vienotības finanšu ministru Jāni Reiru. Budžeta veidošanas sarunās viņi pat bija gatavi iziet ielās.

Tagad uzņēmējiem teju tikpat būtiskam postenim – ekonomikas ministra amatam – Vienotība virza Reira vadītās ministrijas parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu. Pirms sarunas ar kandidātu Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera par iespējamo sadarbību izsakās ļoti piesardzīgi.

Kamera oficiālu viedokli par kandidātu paudīs tikai pēc tikšanās ar viņu pašu. Līdzīgu nostāju pauž arī pedagogu arodbiedrība. Tieši dialogs ar līdzšinējo Budžeta komisijas vadītāju Kārli Šadurski skolotājiem nevedās laikā, kad viņi gatavojās streikam.

Foto

Pēc šiem un citiem Šadurska izteikumiem LIZDA ar iesniegumu pat vērsās Saeimas atbildīgajā komisijā, prasot vērtēt teiktā atbilstību deputāta ētikas normām. Neatkarīgi no tā arodbiedrība ir gatava kopīgam darbam.

Tikmēr seniori daudz atklātāk bažījās par līdzšinējā finanšu ministra virzīšanu labklājības ministra amatam. Viņi kritizē Jāņa Reira pieredzes tūkumu šajā jomā.

Vismaz Rīgas aktīvie seniori priekšroku labklājības ministra amatā būtu devuši Vienotības valdē noraidītajai, bet frakcijā virzītajai Ilzes Viņķeles kandidatūrai.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl