Komentāri

Zuduši pēdējie šķēršļi, lai rīt valdība pieņemtu šā pavasara karstāko politisko dokumentu – dažādi vērtēto nodokļu reformu. “Vienotība” mainījusi nostāju, ka reforma ir nekvalitatīva, un partijas ministri vienojušies to rīt valdības sēdē atbalstīt. Pretī partija lūdz nodrošināt līdzekļus veselībai, izglītībai un iekšējai drošībai.

Pagājušonedēļ partijai “Vienotība” izdevās apturēt Zaļo un zemnieku savienības premjerministra Māra Kučinska un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas virzīto nodokļu reformas pieņemšanu valdībā, draudot sašķobīt valdošās koalīcijas pamatus.

“Vienotība” kritizēja reformu kā nesagatavotu, kas nemazinās nevienlīdzību, un pauda bažas, ka tā nekompensēs zaudētos valsts budžeta ienākumus. Taču pēc svētku brīvdienām, kurās notika neformālas konsultācijas, partijas kareivīgums bija manāmi noplacis. Ministriem uzdots otrdien valdībā reformu atbalstīt, apmaiņā premjeram esot jāgarantē, ka valdība neaizmirst par citām prioritātēm.

“”Vienotība” vairs neprasa konkretizēt reformas ietekmi uz valsts ienākumiem un iespējām īstenot citas reformas, jo to šobrīd neviens nevarot pateikt, bet pati reforma neatgriezeniski tiku apturēta.”

Ar gandarījumu “Vienotības” nostājas mīkstināšanos uzņēmuši partneri no ZZS. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola arī ir pārliecināta, ka šķēršļus reformas īstenošanai neliks Eiropas Komisija, ar kuru jāsaskaņo būtiskais budžeta deficīta pieaugums – par 170 miljoniem eiro.

Ja rīt reformas pamatnostādnes valdība pieņems, līdz Jāņiem Finanšu ministrija plāno izstrādāt konkrētus likumprojektus. Lai tos pieņemtu, atbildīgā Saeimas komisija apņēmusies strādāt arī vasarā, kas parasti deputātiem ir atpūtas laiks.

Lasi vēl