“Vienotība” pārmet veselības ministrei Andai Čakšai pārāk gausu reformu īstenošanu

1 komentārs

Valdošajā koalīcijā briest nesaskaņas par notiekošo veselības aprūpes nozarē. Vienotība pārmet Zaļo un Zemnieku savienības kūrētajai – Veselības ministrijai – pārāk gausu reformu gaitu. Vienotībā akcentē, –  nozares ministre Anda Čakša par prioritāti izvirzījusi onkoloģiju, taču Patoloģijas centra atjaunošanai, kur būtu pieejami jauni un precīzāki vēža izmeklējumi, nepieciešamais finansējums tā arī nav rasts.

Veselības aprūpes nozarē pieteiktas vairākas iniciatīvas, kurām būtu jāsekmē vieglāku un ātrāku pacientu nokļūšanu pie speciālistiem, laikus veikt nepieciešamos izmeklējumus un saņemt ārstēšanu. Šobrīd ir plāni par Valsts patoloģijas centra atjaunošanu. Tomēr darbi nenotiek raiti.

Sergejs Isajevs, Latvijas Patologu asociācijas vadītājs

Nauda nav piešķirta, līdz ar to nav iespējams ieviest inovatīvas metodes onkoloģisku pacientu izmeklēšanā.

Veselības ministrijā norāda, – šobrīd notiekot konsultācijas ar Austrumu slimnīcu par to, kas ir vajadzīgs, lai šo Patoloģijas centru uzlabotu. Tomēr jau tagad ir skaidrs, ka naudas centra modernizācijai šogad neesot, pat ne no šogad piešķirtajiem 34 papildu miljoniem.

Egita Pole, VM valsts sekretāra vietniece:

34 miljoni paredzēti onkoloģijas pieejamības uzlabošanai – kur ir citas prioritātes – zaļais koridors, medikamenti, rindu mazināšanai un kompensējamiem medikamentiem.

No veselības aprūpes nozarei šogad papildus atvēlētajiem 34 miljoniem eiro 12 miljoni paredzēti onkoloģijai. Detalizētas informācijas, kā tērēs vēl 22 miljonus eiro, pagaidām nav.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl