“Vienotība” pagaidām neatbalstīs Māri Skujiņu VID ģenerāldirektora amatam

0 Komentāru
“Vienotība” pagaidām neatbalstīs Māri Skujiņu VID ģenerāldirektora amatam
LETA

Aizdomas par saistību ar pretrunīgi vērtēto uzņēmēju Māri Martinsonu varētu nobremzēt Māra Skujiņa nonākšanu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora krēslā. Pēc tikšanās ar kandidātu valdības partija “Vienotība” norāda, ka pagaidām Skujiņu atbalstīt nevar. Bažas pauž arī otrs koalīcijas partneris Nacionālā apvienība.

Laikraksts “Diena” vēsta, ka Māris Skujiņš bijis finanšu direktors uzņēmumā “Energo Capital”, kas ražo un pārdod elektrību par augstāku cenu tā dēvētās OIK shēmas ietvaros.

Viens no uzņēmuma attīstīto projektu galvenajiem investoriem bijis vairākos kriminālprocesos iesaistītais uzņēmējs Māris Martinsons. Savukārt laikraksts “Neatkarīgā” ziņo, ka Skujiņš 2012.gadā bijis cita uzņēmuma SIA “Natural Resources” valdes loceklis, īpašnieks un pat likvidators, bet šī uzņēmuma līdzīpašnieks savulaik bijis Martinsons. Pats Skujiņš gan uzstāj, ka par spīti šīm saiknēm ar Martinsonu neesot pazīstams un ne reizi neesot ar viņu ne ticies, ne pat runājis, viņam pat neesot Martinsona telefona numura.

Māris Skujiņš

Māris Skujiņš
Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata kandidāts

Tolaik Martinsona kungs bija uzņēmējs ar labu reputāciju, vismaz manā rīcībā nebija nekāda pretējā informācija. Šobrīd tas ir “uzpeldējis” tāpēc, ka Martinsona kungs ir gājis ceļus, kas man personīgi droši vien nebūtu pieņemami.

Skujiņš skaidroja, ka šajos uzņēmumos viņa uzdevums bijis kredītu piesaiste no bankām un kopējās finanšu plūsmas viņš neesot pārvaldījis. Viņš arī pauda gatavību sadarboties ar visām likumsargājošajām iestādēm un iesniegt tām savā rīcībā esošos dokumentus. Tomēr ar to nepietika, lai pārliecinātu Vienotības frakciju atbalstīt viņa kandidatūru.

Arvils Ašeradens, ekonomikas ministrs:  VID ir ārkārtīgi svarīga iestāde un valdībai ir ļoti svarīgi, lai šī iestādei sabiedrība varētu pilnībā uzticēties.

TV3: Tad viņam neizdevās šīs jūsu bažas kliedēt?

Arvils Ašeradens: Nē, tādēļ mūsu lūgums šobrīd valdības vadītājam nevirzīt šo kandidatūru līdz pilnīgai situācijas noskaidrošanai.

Nākamnedēļ “Vienotība” par Skujiņa kandidatūru iztaujāšot arī viņu izvirzījušo finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, kura pārstāv Zaļo un zemnieku savienību. Atbalstīt Skujiņa iecelšanu ietekmīgajā amatā partija varētu vien tad, ja no Drošības policijas un KNAB būs saņemti atzinumi, ka Skujiņam nav nopietnu interešu konfliktu. Potenciālo VID vadītāju šodien iztaujāja arī Nacionālas apvienības frakcija. Tās deputātiem bažas raisa fakts, ka Skujiņš agrāk bijis dažādu uzņēmumu īpašnieku vidū, un tagad apgalvo, ka viņa dalība esot bijusi tikai formāla.

Dombrava: “Es nevaru runāt par kolēģiem, bet personīgi es nesaklausīju tās atbildes, ar ko šī shēma atšķiras no daudzām jau pasaulē plaši un arī Latvijā it īpaši plaši zināmām shēmām, kur jaunieši vai cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas iesaista uzņēmuma īpašnieku struktūrā,” kritisks ir Nacionālas apvienības pārstāvis Jānis Dombrava.

Nacionāļi gan lēmumu par Skujiņa kandidatūru pieņemšot tikai nākamnedēļ. Aicinājumam Skujiņu amatam nevirzīt jau piebalsojusi arī Latvijas reģionu apvienība. Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora apstiprināšana gan ir valdības kompetencē, un tajā pārstāvētas ir tikai Vienotība, zaļzemnieki un nacionāļi.

0 Komentāru