“Vienotība” kongresā vēl jaunu partijas vadītāju; Smiltēns pamet partiju

6 komentāri
“Vienotība” kongresā vēl jaunu partijas vadītāju; Smiltēns pamet partiju
Foto: Guntis Meisters/ TV3 Ziņas

Partijas “Vienotība” kongresā šodien notiks jauna valdes priekšsēdētāja un politiskā spēka vadības vēlēšana. Tikmēr Edvards Smiltēns šodien partijas kongresā paziņoja, ka pamet “Vienotību” un nekandidēs uz partijas vadītāja amatu. Savukārt līdzšinējais “Vienotības” vadītājs Andris Piebalgs atzīst, ka viņam neizdevās sasniegt iecerēto politiskā spēka priekšsēdētāja amatā. 

Smiltēns uzrunā kongresā pauda vairākus principus, kas, viņaprāt, jāīsteno politikā. Viens no šiem principiem ir solījumu īstenošana. Iepriekš Smiltēns ir lūdzis partiju lemt par uzticību viņam vai partijas ilggadējais līderei, pašlaik Saeimas frakcijas vadītājai Solvitai Āboltiņai. Šāds balsojums frakcijā nav noticis, arī valde jautājumu par Saeimas frakcijas vadītāju darba kārtībā nav iekļāvusi.

Foto: Zane Bitere / LETA

Smiltēns arī uzsvēra, ka viens no principiem ir tas, ka ideja ir svarīgāka par politiķiem. Proti, politiķiem ir jāmainās. Viņš savas runas beigās arī pateicās kolēģiem un līdzšinējam partijas vadītājam Andrim Piebalgam, savukārt Āboltiņai uzdāvināja grāmatu, kurā esot rakstīts par to, kāpēc politika un reliģija šķiro cilvēkus.

Līdzšinējais “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns izstāsies arī no “Vienotības” Saeimas frakcijas un darbosies kā neatkarīgais deputāts. Taujāts, vai pievienosies kādam citam politiskām spēkam, Smiltēns norādīja, ka tas nav plānots.

Politiķis iecerējis nākamnedēļ nokārtot visas formalitātes saistībā ar izstāšanos no partijas. Pēc paziņojuma pamest “Vienotību”, Smiltēns pameta partijas kongresu.

Sākotnēji uz “Vienotības” valdes priekšsēdētāja amatu izvirzītas ekonomikas ministra, Ministru prezidenta biedra Arvila Ašeradena un partijas priekšsēdētāja vietnieka Edvarda Smiltēna kandidatūras. Kandidatūras uz valdes priekšsēdētāja amatu būs iespējams izvirzīt arī partijas kongresā.

Uz partijas valdi ir izvirzītas kopā 26 kandidatūras – Hosams Abu Meri, Ašeradens, Raimonds Čudars, Jānis Drengers, Gatis Eglītis, Edgars Ikstens, Edgars Jākobsons, Edmunds Jurēvics, Vilnis Ķirsis, Rihards Kozlovskis, Ainars Latkovskis, Normunds Līcis, Ronalds Līcītis, Ginta Ozola, Karina Ploka, Olafs Pulks, Jānis Reirs, Edgars Rinkevičs, Uģis Rotbergs, Jānis Rozenbergs, Māris Rudaus-Rudovskis, Kārlis Šadurskis, Vasilijs Smuļs, Laimdota Straujuma, Edgars Trifanovs un Inese Vaidere.

Uz partijas Domes priekšsēdētāja amatu izvirzīts viens kandidāts – Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, bet domes priekšsēdētāja vietnieka amatam izvirzīta Jaunatnes organizācijas pārstāve Santa Zarāne.

Piebalgs: ”Vienotības” vadītāja amatā man neizdevās sasniegt iecerēto

Līdzšinējais “Vienotības” vadītājs Andris Piebalgs atzīts, ka viņam neizdevās sasniegt iecerēto politiskā spēka priekšsēdētāja amatā.

Piebalgs šodien uzrunā partijas kongresā, noliekot partijas priekšsēdētāja pilnvaras, atskatījās uz paveikto. Viņš atzina, ka nav izdevies sasniegt iecerēto gan partijas reitingu ziņā, gan pašvaldību vēlēšanu rezultātos. Piebalgs pieļāva, ka arī situācija partijā būtu labāka, ka mērķi tiktu īstenoti.

Foto: Foto; Ieva Čīka / LETA

Runājot par pašvaldību vēlēšanām, Piebalgs pauda, ka katrā pašvaldībā situācija bija atšķirīga un arī “Vienotības” starts tajā ir dažāds. Piemēram, Cēsīs un Salaspilī ir “spoža uzvara”, Rīgā – cienījams starts, bet kopējais mandātu skaits samazinājies.

Piebalgs sacīja, ka partijai ir nepieciešamas būtiskas pārmaiņas, “asāki manevri”, kas nozīmē arī lielākus riskus. Viņš akcentēja, ka turpinās darboties partijā, savukārt “Vienotības” priekšsēdētāja amatā redz kādu, kurš varēs efektīvi tikt galā ar partijas vadību. Politiķis mudināja partijas biedrus sagatavoties “jaunam un izšķirošam darba cēlienam”.

Pēc Piebalga runas “Vienotības” biedri pateicās viņas ar aplausiem, pieceļoties kājās.

Dombrovskis: jāsagatavo kvalitatīvs piedāvājums un jāpārliecina par spēju to īstenot

Lai vēlētāji atkal noticētu “Vienotībai”, jāsagatavo kvalitatīvs politiskais piedāvājums un jāpārliecina par spēju to īstenot, šodien partijas kongresā sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis (V).

Dombrovskis uzsvēra, ka partija ir tik spēcīga, cik spēcīga ir tās komanda. Tāpēc viņš aicināja politiskā spēka biedrus saliedēties kopīgam darbam. Dombrovskis akcentēja, ka partijas spēks ir cilvēki, kā arī viņu pieredze, savukārt vāja puse ir nesaskaņas partijas rindās. Viņš arī akcentēja, ka biedri reģionos ir aktīvi jāiesaista politiskā spēka darbā, jāaudzina jaunu politiķu maiņa un piebilda, ka partijā netrūkst jaunu un perspektīvu politiķu.

Foto: LETA/AFP

Dombrovskis akcentēja, ka par situācijas normalizāciju partijā ir atbildīgi tikai paši biedri. Vēloties atgūt vēlētāju uzticību, partijai jābūt uzticīgai saviem ideāliem – naudas, oligarhu lomas mazināšanai politikā.

Viņš atgādināja jau iepriekš pausto, ka partijai ir jāatgriežas pie saknēm. Dombrovskis norādīja, ka Latvijas politikā rodas daudz jaunu partiju, politiskais piedāvājums ir sadrumstalots, kā arī ir bažas par atsevišķu kaimiņu iejaukšanos Latvijas iekšpolitikā.

Dombrovskis uzsvēra, ka “Vienotība” nedrīkst izlaist no rokām Eiropas jautājumus. Rudenī notiks diskusijas par Eiropas nākotni, kur šī politiskā spēka pārstāvjiem ir aktīvi jāpiedalās

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl