Komentāri
Vienošanās par skolotāju algām joprojām nav panākta. Streiki kļūst arvien reālāki
Foto: F64

Pretēji pedagogu arodbiedrības cerētajam ceturtdien streika izlīgšanas komisija darbu nebeidza un vienošanās par to, kā nākamajā gadā skolotājiem tiks aprēķinātas algas, joprojām nav.

Nākamā gada budžetā skolotāju atalgojumam tiks rezervēti papildu 9 miljoni eiro, šodien solīja Finanšu ministrija. Arodbiedrība gan uzskata, ka ar šo naudu nepietiek. Turklāt arodbiedrības un Izglītības un zinātnes ministrijas aprēķini, cik tad daudz naudas pedagogu prasību apmierināšanai ir vajadzīgs, atšķiras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Deviņi miljoni nav pietiekami, lai varētu ieviest tiešām ļoti pārdomātu, sabalansētu, ilgtspējīgu pedagogu atalgojuma modeli, ir nepieciešams vairāk šā finansējuma. Pēc ministrijas aprēķiniem tās prasības, ko esam izvirzījuši uz 2016. gada 1. septembri, bija 10,9 miljoni,” teic izglītības ministre Mārīte Seile.

“Man žēl, ka ministrija neprot lasīt arodbiedrības skaitļus un arodbiedrība ministrijas, un visu laiku rodas pārpratumi. Ja mēs raugāmies uz ministrijai atsūtīto prasību sarakstu, tad tam būtu nepieciešami papildu apmēram 20 miljoni, salīdzinot ar šā brīža budžetu,” norāda LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Mēģinājumi panākt kompromisu turpināsies arī nākamajā nedēļā, tikmēr prasība par streiku paliek spēkā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl