Vienošanās par skolotāju algām joprojām nav panākta. Streiki kļūst arvien reālāki

Komentāri
Vienošanās par skolotāju algām joprojām nav panākta. Streiki kļūst arvien reālāki
Foto: F64

Pretēji pedagogu arodbiedrības cerētajam ceturtdien streika izlīgšanas komisija darbu nebeidza un vienošanās par to, kā nākamajā gadā skolotājiem tiks aprēķinātas algas, joprojām nav.

Nākamā gada budžetā skolotāju atalgojumam tiks rezervēti papildu 9 miljoni eiro, šodien solīja Finanšu ministrija. Arodbiedrība gan uzskata, ka ar šo naudu nepietiek. Turklāt arodbiedrības un Izglītības un zinātnes ministrijas aprēķini, cik tad daudz naudas pedagogu prasību apmierināšanai ir vajadzīgs, atšķiras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Deviņi miljoni nav pietiekami, lai varētu ieviest tiešām ļoti pārdomātu, sabalansētu, ilgtspējīgu pedagogu atalgojuma modeli, ir nepieciešams vairāk šā finansējuma. Pēc ministrijas aprēķiniem tās prasības, ko esam izvirzījuši uz 2016. gada 1. septembri, bija 10,9 miljoni,” teic izglītības ministre Mārīte Seile.

“Man žēl, ka ministrija neprot lasīt arodbiedrības skaitļus un arodbiedrība ministrijas, un visu laiku rodas pārpratumi. Ja mēs raugāmies uz ministrijai atsūtīto prasību sarakstu, tad tam būtu nepieciešami papildu apmēram 20 miljoni, salīdzinot ar šā brīža budžetu,” norāda LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Mēģinājumi panākt kompromisu turpināsies arī nākamajā nedēļā, tikmēr prasība par streiku paliek spēkā.

Lasi vēl