2 komentāri

Vēlme reformēt un palielināt pabalstus par trešo un nākamajiem bērniem iedzinusi politiķus strupceļā – lai jaunās sistēmas dēļ nevienam bērnam nerastos zaudējumi, tomēr vēl jāpārrēķina iepriekš iecerēto pabalstu pieaugumi.

Premjera vadītajā Demogrāfijas lietu komisijas sēdē ministri konceptuāli vienojās mainīt bērnu pabalstu piešķiršanas sistēmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr par to tālāk politiķi tā arī netika, jo, ja tiktu ieviesta šī jaunā sistēma, ka pabalstu piešķir par trešo bērnu tikai tad, ja arī pirmie divi vēl nav sasnieguši pilngadību, tad pabalstu samazinājums skartu 70 000 bērnu. Tas tāpēc, ka pēc reformas trešajam bērnam pienāktos pabalsts kā par pirmo vai otru bērnu. Tomēr politiķi to nevēlējās pieļaut.

Līdz otrdienai Labklājības ministrija kopā ar demogrāfijas centru precizēs skaitļus.

Politiķiem jārēķinās, ka nākamgad vairāk par papildu 28 miljoniem eiro un no 2019. gada 32 miljoniem – nebūs.

Jautājums nav vienkāršs –  politiķi to turpināja apspriest pēc sēdes, turpat pie premjera kabineta. Tomēr demogrāfs pauda viedokli, ka jebkurā gadījumā virzība ir pareiza.

Līdz šim politiķi bija iecerējuši līdz 100 eiro palielināt pabalstu par trešo bērnu, kā arī no 11 eiro līdz 15 eiro pabalstu par pirmo un no 22 eiro līdz 35 eiro – par otru bērnu.

TOP komentāri

 • Mārdža
  +1 +1 0

  Mārdža

  Mūsu ģimenē mēs esam 5. Tēvs, māte un 3 bērni, no kuriem divi ir pilngadīgi, brt trešais - maziņš. Kas notiks pēc šādu pabalstu apstiprināšanas? Trešais būs zaudējis trešā bērna statusu un kļuvis par pirmo, bet NA būs zaudējusi četru vēlētāju balsis nākošajās vēlēšanās!
 • aldis
  0 0 0

  aldis

  Pilnībā piekrītu jo man ir tā pati situācija dēlim jau 22 un 19 bet meitai 7 jā ta notiks vēl četras balsis NA zaudēs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl