Komentāri

Patlaban Latvijā nav pārliecības, ka topošajiem profesionāļiem, kas arodu apgūst kādā no profesionālajām izglītības iestādēm, darbs nākotnē tiešām atradīsies. Tikmēr paši tehnikumu audzēkņi gan nākotnē raugās cerīgi.

Piemēram, ar laiku neaktuāls var būt mūrnieka, atslēdznieka arods, kā arī jau patlaban maz pieprasīti ir virpotāji. Viens no lielākajiem izaicinājumiem izglītības sistēmai ir spēja gatavot jauniešus sarežģītāko tehnoloģiju ienākšanai profesijās. Tas arī noteiks viņu konkurētspēju, uzskata investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris:

Jaunieši nevar apgūt kaut kādu vienu profesiju – iemācīties saklāt gultu vai pagatavot zupu un cerēt, ka viņi tagad veiksmīgi dzīvos un spēs nopelnīt tik daudz naudas, ka varēs apmierināt visas savas vajadzības.

Aivis Brodiņš, personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs:

Pavisam vienkāršo darbu darītāji nākotnē kļūs mazāk pieprasīti, bet kopumā būvniecība kā tāda pieaugs, ceļu būve, infrastruktūra tiks atjaunota, un ir pietiekami lieli plāni atjaunot šo infrastruktūru. Tur šie cilvēki būs nepieciešami.

Tāpat pastāv problēma, ka daļa jauniešu, kas absolvējuši kādu no profesionālās izglītības iestādēm, sāk strādāt ēnu ekonomikā un daļa dodas darbos ārzemēs.

Eksperti norāda, – sagatavojot jaunos speciālistus un no valsts dotējot to mācības, jāņem vērā arī būtiskas tendences darba tirgū – ar laiku var neaktuālas kļūt mazkvalificētās un šaura profila profesijas.

Patlaban valstī ir gandrīz 40 profesionālās izglītības iestādes un kopumā tajās vidējo profesionālo izglītību iegūst aptuveni 27 tūkst. audzēkņu.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl