Vieniem un tiem pašiem pārtikas produktiem Latvijā un Rietumeiropā ir atšķirīgs sastāvs

2 komentāri

Salīdzinot Latvijā un Rietumeiropā iegādātu ārvalstu izcelsmes pārtikas produktu sastāvu ,atklātas atšķirības. Taču tās neesot būtiskas.

Tā secinājis Pārtikas un veterinārais dienests, veicot 38 identisku produktu laboratoriskās pārbaudes.

Piemēram, Beļģijā iegādātajās “Nutella” vafelēs kakao krēmā nav sūkalu pulvera, bet Latvijā iegādātajā produktā sūkalu pulveris ir pievienots.

Salīdzinot šokolādes “Milka” sastāvu, atklāts, ka Latvijā iegādātajā produktā ir par pāris procentiem mazāk riekstu nekā Vācijā ražotajā šokolādē.

No PVD pārbaudītajiem produktiem atšķirīgs sastāvs bijis pusei paraugu. Kā norāda dienesta vadītājs Māris Balodis, līdzīgi rezultāti bijuši arī Čehijā, Ungārijā un Slovākijā veiktajiem pētījumiem.

Māris Balodis
Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors

Mēs esam nonākuši praktiski pie tiem pašiem secinājumiem, ka produkts ar vienu nosaukumu, identiskā iepakojumā dažādiem tirgiem tiek ražots atšķirīgi. Un laikam tā nav tā labā komercprakse, ko vajadzētu īstenot.

Ar pētījuma rezultātiem tiks iepazīstināta Eiropas Komisija, kas bija cēlusi trauksmi par to, ka austrumeiropieši tiek padarīti par otrās šķiras patērētājiem, jo ražotāji viņiem piedāvā atšķirīgas kvalitātes produktus.

2 komentāri