Vienam no simt iedzīvotājiem Eiropā ir autisma pazīmes – tā liecina dažādi pētījumi

Komentāri

LNT labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju” šogad veltīta autisma problēmām, un LNT Ziņas šonedēļ īpaši pievērsīsies šim tematam.

Kaijai ir 13 gadi, viņa mācās 6. klasē, parastā skolā, tiesa, pēc speciālas programmas, kas īpaši piemērota bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš bērnības Kaija attīstījās nedaudz lēnāk kā vienaudži. Viņai ir paaugstināts jūtīgums pret gaismu, nav tik laba koordinācija, līdzsvars, telpas izjūta. Viņas smadzenes strādā citādi. Viņa spēj ļoti labi iegaumēt sīkumus, perfekti lasa gan latviešu, gan angļu valodā. Bet tajā pašā laikā viņai grūti padodas it kā elementāras lietas. Sabiedrībā pieņemtas uzvedības normas viņai vēl ir jāiemācās. Tāpat, kā viņa salīdzinoši nesen iemācījās skatīties acīs, ko kādreiz nevarēja.

Eiropas pētījumi liecina, ka autisma pazīmes ir vienam no simts iedzīvotājiem. Latvijā ar šādu diagnozi ir reģistrēti tikai 333 cilvēki. Taču tas neatbilstot realitātei.

Tāpat ar autisma diagnosticēšanu ir ļoti ielas problēmas. Ģimenes ārsts sūta pie neirologa, neirologs – pie cita neirologa, un tikai tad pacients nonāk pie bērnu psihiatra. Tādi Latvijā ir tikai 30.

Ārsti uzsver: autisms nav psihiska saslimšana, bet gan citādāks smadzeņu attīstības veids. Zāļu pret to nav. Ir tikai viens veids, ka palīdzēt bērnam iekļauties sabiedrībā – pedagoģija, kura dod labus rezultātus arī smago autiskā spektra traucējumu gadījumā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl