1 komentārs

Latvijas Mākslas akadēmijas ēkai nepieciešams avārijas remonts. Viena no Rīgas pērlēm – Mākslas akadēmijas ēka – būvēta pirms vairāk nekā simts gadiem un nekad nav piedzīvojusi renovāciju. Līdz šim ir veikti tikai nelieli remontdarbi un avārijas situāciju novēršana.

Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors rāda, kādas pēdas atstājis laika zobs uz akadēmijas galvenās ieejas kolonnām. Vilhelma Bokslafa projektētajai ārēji neogotikas, bet interjerā jūgendstila celtnei ir jau 112 gadu. Ēkas vecums arvien biežāk liek par sevi manīt. Šajā reizē avārijas remonts nepieciešams jumta korei kreisajā stūrī virs galvenās ieejas.

Ekrānuzņēmumi

Avārijas remonts izmaksās vairāk nekā 13 000 eiro, to apmaksās Kultūras ministrija. Tomēr tā nebūt nav vienīgā Mākslas akadēmijas ēkas sāpīgā vieta, kas jāsaremontē.

Līdz šim ir veikti remontdarbi akadēmijas budžeta iespēju robežās, pirms četriem gadiem saremontēts vēja saplēstais jumts. Tāpat arī atsevišķās vietās atjaunotas ēkas ārsienu dekorācijas un krāsojums.

Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs rāda savu plašo, vairāk nekā trīssimt atklātnīšu, kolekciju. Mākslas akadēmijas ēka ir viena no visvairāk fotografētajām celtnēm Rīgā, šeit redzams, kā sākotnēji izskatījās jumta kore, kas tagad piedzīvo avārijas remontu.

Rektors norāda, ka līdz šim ēka ir turējusies godam, bet nu ir pienācis laiks, kad nepieciešams par to parūpēties, lai tā turpinātu kalpot mākslas studentu un visas Latvijas vajadzībām.

Ēkai jārestaurē logi, un tā jānosiltina, tāpat arī lietus ūdeņi vietām sūcas cauri pamatiem, jo ūdeni aizvadošie vadi jau 50 gadus kā aizsērējuši. Neatkarīgi no tā akadēmijā ik gadu mācās 750 mākslas studentu par valsts budžeta līdzekļiem.

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Lasot daudzas informācijas par sliktā stavoklī esošām celtnēm ar lielu kultūras vērtību, rodas jautājums par Valsts Nekustamo Ipašumu kā iestādes darbības jēgu un kvalitāti.Ir dzirdēti skandāliņi, kad viņi cenšas izmantot citu veiktos remontdarbus, lai likumu ietvaros atņemtu telpas(Daugavpils klubiņš),bet pašu vadītie remontdarbi kavējas, nenotiek, ir visādas problēmas. Kur vaina?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl