Viena no spilgtākajām ziemeļblāzmām Latvijas vēsturē fotogrāfu skatījumā

2 komentāri

Viena no pēdējos gados spilgtākajām ziemeļblāzmām, kas Latvijas debesīs tika novērota naktī uz trešdienu, 18. martu, likusi sarosīties arī profesionāliem fotogrāfiem un cilvēkiem, kam fotografēšana ir vaļasprieks. Portāls Skaties.lv piedāvā Tev, lasītāj, aplūkot, kā tad izskatās fantastiskā dabas parādība fotogrāfu skatījumā!

Lai Latvijas debesis rotātu ziemeļblāzma, jāīstenojas diviem priekšnoteikumiem. Proti, ir jābūt skaidrām debesīm, kā arī lielai Saules aktivitātei, portālam Skaties.lv stāstīja sinoptiķis Mārtiņš Dimants. Liela Saules aktivitāte ir, piemēram, magnētisko vētru laikā. Lai varētu novērot ziemeļblāzmu jeb polārblāzmu, Saules KP indeksam, kas mēra tās aktivitāti, jābūt virs 5 punktu atzīmes, skaidroja sinoptiķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto!

Skaties arī video – nenožēlosi! :)

Ziemeļblāzma jeb atmosfēras augšējo slāņu spīdēšana veidojas, gaisam mijiedarbojoties ar Saules vēja daļiņām. Zemes ziemeļu puslodē to dēvē arī Aurora borealis, bet dienvidu puslodē – par Aurora australis. Aurora ir romiešu rītausmas dievietes vārds. Ziemeļblāzma pārsvarā novērojama Zemes polu tuvumā abās Zemes puslodēs.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl