Vien stundu pēc adopcijas no jaunajām mājām aizbēdzis šis suņuks! Palīdziet atrast!

Komentāri
Vien stundu pēc adopcijas no jaunajām mājām aizbēdzis šis suņuks! Palīdziet atrast!
Foto: Labās mājas

Stundu pēc adopcijas no patversmes 23. aprīlī no jaunajām mājām Berģos pie pansionāta aizmucis suns Batlers. Viņš tik smagi pārdzīvoja pārmaiņas, ka divas dienas nevienam – ne pazīstamiem, ne svešiem cilvēkiem rokās nedevās, izmisīgi riņķus griežot pa tuvējo mežiņu. Trešajā dienā devās tālāk, iespējams, uz Langstiņu, Garkalnes, Jaunciema pusi, iespējams pilnīgi uz otru pusi, vārdu sakot – devās nezināmā virzienā, ziņo patversmes pārstāvji.

“Lūdzu, varbūt kur manīsiet vidēja auguma pelēkraibu rējēju ar kaklasiksnu, labdabīgu, mīļu, vien šobrīd pārbijušos un noteikt jau izsalkušu, palīdziet viņam atgriezties drošībā! Patversmē Labās mājas, Batler, par tevi ļoti uztraucas, arī tavi jaunie saimnieki pārdzīvo pieļauto kļūdu un ilgojas tevi atkal satikt sveiku un veselu. Suns ir jauns, vakcinēts, kastrēts, čipēts, nav bīstams. Ja satiec Batleru vai zini, kur viņš slapstās, lūdzu ziņo: 26617636, 28865429,” aicina patversmes pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto!

Patversme aicina – lūdzu ielāgojiet!

Kad mājup tiek vests jau pieaudzis suns – nav būtiski, adoptēts patversmē, pārņemts no radiem, draugiem vai iegādāts pēc sludinājuma – der ielāgot: pirmajās stundās un pat dienās jaunienācējs jūsmājās ir ļoti rūpīgi jāpieskata!

Vieglāk ir ļaudīm, kas dzīvnieku aizved uz dzīvokli, jo tad, pastaigās ejot, suns pavadā tiek vests, taču uz privātmājām vai lauku saimniecībām aizvestie var pazust pirmajās stundās. Un nelīdz sētas, pat tās, par kurām saimniekiem liekas, ka nav caurumainas vai ir gana augstas. Sabijies dzīvnieks atradīs ”peles alu”, pa kuru izšmaukt; pat patversmēs, kur visi žogi aprīkoti tā, lai racēji, kāpēji, lēcēji, grauzēji, ārdītāji ārā netiek, reizumis kādam izveicīgākam bailēs izdodas izsprukt. Lūdzu atcerieties, ka dzīvnieks tiek izrauts no viņa mājām (tās tiešām bijušas labas vai sliktas mājas, vai patversme) un nesaprot: kur, kāpēc aizvests, kas par svešiem ļaudīm apkārt, tāpēc arī bīstas un uzvedas neadekvāti.

Patversmes darbā esam novērojuši, ka lielākajai daļai suņu ir šī tendence pirmajās stundās, dienās mēģināt no jaunajām mājām bēgt projām, tāpēc vienmēr visiem adoptētajiem piekodinām: pa pagalmu šodien, rīt tikai pavadā staigājiet vai esiet līdzās, uz nakti, ja āra dzīvei suns noskatīts, ievediet kādās iekštelpās, beigu galā, kas gan tikai vairo daļai suņu stresu un vēlmi bēgt, jo īpaši ja ķēdi nekad dzīvē nav redzējis – jāpieliek pie tās, galvenais, lai iedzīvošanās periodā neaizbēg. Diemžēl daļa ļaužu netic brīdinājumiem, un suns pamūk. Dažs turpat ap māju grozās, dažs pēc diennakts atnāk pagalmā pats, dažs ilgstoši jāmeklē, kā šobrīd Batlers…

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl