1 komentārs
Viedoklis: Ja tev ir piesprausta Latvijas karoga lentīte, tas nenozīmē, ka esi pret liberālām vērtībām

Žurnālists un karikatūrists Raivis Vilūns pauž viedokli, ka patlaban nereti Latvijas karoga lentītes piespraušana pie krūtīm nereti tiek pārprasta – daudziem rodas iespaids, ka šādas lentītes nēsāšana automātiski nozīmē ne tikai latviskumu, bet arī nacionāli konservatīvu vērtību paušanu, kas ne vienmēr atbilst patiesībai.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raivis Vilūns

Raivis Vilūns
Žurnālists un karikatūrists

Varbūt tas nav tikai par karoga lentītēm, bet mazliet plašāk – bieži vien, redzot dažādus patriotisma simbolus gan ikdienā, gan (un, iespējams, pat vairāk) sociālajos tīklos, pirmā doma ir, – cilvēks noteikti atbilst tam patriota tēlam, ko ir izveidojusi “Nacionālā apvienība”.

Proti, tā ir persona, kas ir pret bēgļiem, minoritāšu tiesībām un citām liberālām un, manuprāt, vienkārši iecietīgu un atvērtu cilvēku vērtībām. Manuprāt, daudziem arī ir radies priekšstats, ka, ja neesi “pret” 100 bēgļu uzņemšanu, tad tev nepatīk Latvija utt.

Tomēr, protams, tā nav patiesība, jo gan man, gan daudziem citiem cilvēkiem Latvija un latviešu valoda ir svarīga. Tāpēc arī radās šī manis zīmētā karikatūra, – jo latviskums un cieņa pret valsti ir savā veidā monopolizēts un sasaistīts ar, manuprāt, neiecietību un varbūt pat naidu veicinošu attieksmi.

Raivja karikatūra:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl