1 komentārs
Viedoklis: Ja tev ir piesprausta Latvijas karoga lentīte, tas nenozīmē, ka esi pret liberālām vērtībām

Žurnālists un karikatūrists Raivis Vilūns pauž viedokli, ka patlaban nereti Latvijas karoga lentītes piespraušana pie krūtīm nereti tiek pārprasta – daudziem rodas iespaids, ka šādas lentītes nēsāšana automātiski nozīmē ne tikai latviskumu, bet arī nacionāli konservatīvu vērtību paušanu, kas ne vienmēr atbilst patiesībai.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raivis Vilūns

Raivis Vilūns
Žurnālists un karikatūrists

Varbūt tas nav tikai par karoga lentītēm, bet mazliet plašāk – bieži vien, redzot dažādus patriotisma simbolus gan ikdienā, gan (un, iespējams, pat vairāk) sociālajos tīklos, pirmā doma ir, – cilvēks noteikti atbilst tam patriota tēlam, ko ir izveidojusi “Nacionālā apvienība”.

Proti, tā ir persona, kas ir pret bēgļiem, minoritāšu tiesībām un citām liberālām un, manuprāt, vienkārši iecietīgu un atvērtu cilvēku vērtībām. Manuprāt, daudziem arī ir radies priekšstats, ka, ja neesi “pret” 100 bēgļu uzņemšanu, tad tev nepatīk Latvija utt.

Tomēr, protams, tā nav patiesība, jo gan man, gan daudziem citiem cilvēkiem Latvija un latviešu valoda ir svarīga. Tāpēc arī radās šī manis zīmētā karikatūra, – jo latviskums un cieņa pret valsti ir savā veidā monopolizēts un sasaistīts ar, manuprāt, neiecietību un varbūt pat naidu veicinošu attieksmi.

Raivja karikatūra:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl