Vidzemes slimnīcā Covid-19 pacientu uzņemšanai pārprofilē daļu no vienas Terapijas nodaļas

Pievienot komentāru
Vidzemes slimnīcā Covid-19 pacientu uzņemšanai pārprofilē daļu no vienas Terapijas nodaļas
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Pieaugot Covid-19 pacientu skaitam un plūsmai uz stacionāru, šo pacientu ārstēšanai un aprūpei papildu pārprofilēta daļa no vienas Terapijas nodaļas Vidzemes slimnīcā, aģentūru LETA informēja SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

Brila norādīja, ka ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) panākta vienošanās, ka uz laiku un iespēju robežās terapeitiskā profila pacientus no attālākiem Vidzemes reģiona novadiem un pagastiem NMPD nevedīs uz Vidzemes slimnīcu, bet nogādās sasirgušajiem tuvākajās ārstniecības iestādēs.

Pārējo profilu – ķirurģijas, traumatoloģijas, dzemdniecības, neiroloģijas un citiem – pacientiem neatliekamā medicīniskā palīdzība Vidzemes slimnīcā tiek nodrošināta līdzšinējā apjomā, sacīja Brila.

Piektdien Vidzemes slimnīcā ārstējas 35 Covid-19 pacienti, trīs no viņiem ar smagu slimības gaitu, kad nepieciešams skābekļa terapijas atbalsts un mākslīgā plaušu ventilācija.

Pagājušajā diennaktī slimnīcā iestājušies trīs Covid-19 pacienti, savukārt izrakstīti divi pacienti, informēja slimnīcas pārstāve.

Kā vēstīts, Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško ceturtdien preses konferencē uzsvēra, ka var pienākt brīdis, kad Covid-19 stacionēto pacientu skaita pieauguma dēļ veselības aprūpes sistēma nevarēs palīdzēt visiem.

Pēc VM pārstāves teiktā, patlaban Covid-19 slimniekiem var nodrošināt 629 gultas, bet nepieciešamības gadījumā to skaitu varētu palielināt par vēl 81 gultu.

Viņa informēja, ka situācija slimnīcās ir atšķirīga, norādot, ka atsevišķu slimnīcu noslodze ir tik liela, ka pacientus nākas pārvest uz citām slimnīcām. Kā piemēru VM valsts sekretāre minēja Vidzemes slimnīcu, kurā vairs neuzņem terapeitiskos pacientus, tāpēc cilvēki ar akūtām saslimšanām tiek pārvesti uz citu slimnīcu.

Tikmēr Vidzemes slimnīcas Dzemdību nodaļā , no pirmdienas, 30.novembra, ieviesti stingrāki ierobežojumi, “lai aizsargātu māmiņu un jaundzimušo veselību un dzīvību”, kā arī atbalstītu vispārējos sabiedrības epidemioloģiskās drošības prasības.

Tas nozīmē, ka visām hospitalizētajām grūtniecēm, dzemdētājām un nedēļniecēm neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā tiks veikts Covid-19 tests. Ja persona varēs uzrādīt izdrukātu Covid-19 testa negatīvu atbildi, kas nav vecāka par 48 stundām, atkārtoti tests nebūs jāveic.

Stājoties nodaļā uz plānveida ķeizargrieziena operāciju vai dzemdību ierosināšanu, grūtniecei būs jāuzrāda izdrukāta Covid-19 testa atbilde, kas nav vecāka par 48 stundām.

Savukārt pavadošās personas drīkstēs stāties nodaļā, tikai uzrādot izdrukātu Covid-19 testa negatīvu atbildi, kas nav vecāka par 48 stundām. Pavadošās personas ar augšējo elpceļu saslimšanas simptomiem stacionārā netiks ielaistas. Jaundzimušo uz izmeklējumiem drīkstēs pavadīt tikai viens no vecākiem.

Ieeja Dzemdību nodaļā atļauta tikai ar sejas maskām un maiņas apaviem vai bahilām, atgādināja slimnīcas pārstāve.