Komentāri

Vidzeme ir reģions, kas labi raksturo vidējo situāciju valstī, tomēr tai jādomā par iedzīvotāju skaita palielināšanu un izglītības pieejamību, kā arī kvalitāti, norāda Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociētais profesors Jānis Priede.

LNT Ziņu dienests pirmsvēlēšanu laikā plaši informēs par problēmām un aktualitātēm pašvaldībās, īpašu akcentu liekot uz novadu atšķirībām.

Kā norāda LU profesors Jānis Priede, Vidzeme ir reģions, kas labi raksturo “vidējo ekonomikas temperatūru” visas valsts mērogā. Komentējot situāciju šajā reģionā, viņš norāda, ka Vidzemē nākamajiem pašvaldību vadītājiem jādomā par iedzīvotāju skaita palielināšanu, kā arī izglītības pieejamību un kvalitāti. Vienīgais novads, kurā palielinājies iedzīvotāju skaits, ir Sigulda.

Viena no lietām, kas raisa bažas par reģionu, ir reģistrētā bezdarba līmenis, kas pēc marta datiem Vidzemē sasniedza 9,3%, kamēr valsts vidējais rādītājs bija 8,3%. LU profesors norāda uz visai paradoksālu situāciju – kaut arī bezdarba līmenis ir diezgan zems, tomēr ir atklāts jautājums – vai tas ir zems tāpēc, ka cilvēki ir atraduši darbu, vai arī tāpēc, ka iedzīvotāju skaits gluži vienkārši sarūk.

Video

Lasi vēl