Vidzemē dzīvo viscītīgākie atkritumu šķirotāji, liecina jaunākie dati

Komentāri

Jauna aptauja liecina, ka esam kļuvuši apzinīgāki vides jautājumos. Situācija atkritumu šķirošanā Latvijā būtiski uzlabojusies – nu jau 45% iedzīvotāju nevajadzīgās lietas vairs nemet visas vienā konteinerā, bet izvēlas atkritumus dalīt, lai padarītu iespējamu to pārstrādi. Taču joprojām liela problēma ir šķirošanas konteineru nepieejamība, īpaši Rīgā.

Pirms diviem gadiem atkritumus šķiroja 36% iedzīvotāju, šogad tie jau ir 45% jeb aptuveni 900 tūkst. iedzīvotāju. Vienlaikus aptauja liecina, ka daudz vairāk cilvēku pauduši gatavību šķirot, ja vien būtu nodrošināta šāda iespēja. Aizvien retāk kā iemeslu nešķirošanai cilvēki minējuši slinkumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Čaklākās šķirotājas ir gados jaunas sievietes un pensionāri. Tikmēr no reģioniem priekšgalā izvirzījusies Vidzeme.

Video

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl