Vidusdaugavas reģionā atklāta jauna melnās klijas ligzda

Pievienot komentāru
Vidusdaugavas reģionā atklāta jauna melnās klijas ligzda
KASPARS KRAFTS, F64

Valsts mežu apsaimniekotājas AS “Latvijas valsts meži” (LVM) darbinieki atklājuši jaunu melnās klijas ligzdu LVM Vidusdaugavas reģionā, liecina informācija kompānijas mājaslapā.

LVM informē, ka melnā klija ir reti sastopama Latvijā un pēdējos gados bija zināmas tikai desmit šīs sugas ligzdas. Jaunatrastā ligzda šogad ir sekmīga, jo tajā atrasti divi melnās klijas mazuļi. Melnās klijas ir arīdzan gājputni. Uz ziemošanas vietām Āfrikā vai Tuvajos Austrumos tās dodas septembra beigās, bet ligzdošanas vietās atgriežas aprīļa vidū.

Kompānijā informē, ka melnā klija ligzdo parasti nelielos meža puduros tuvu dažāda lieluma ūdenskrātuvēm – ezera salās vai pussalās. Ligzdu tā būvē dažādu sugu kokos, astoņus līdz 15 metrus virs zemes. Klijas ir meža sanitāri, jo uzlasa beigtos dzīvniekus un vāc ligzdošanas vietas tuvumā esošos atkritumus. Nereti tās lido speciāli uz izgāztuvēm pēc kāda dekora ligzdai un pārtikas.

Melnās klijas barību meklē zemā un lēnā lidojumā, reizēm arī ejot ar kājām. Tās izmanto plašu barības klāstu, pamatā dzīvnieku valsts barību – zivis, medī arī sīkus zīdītājus, tostarp sturpastes un peles, kā arī putnus, rāpuļus un abiniekus, kukaiņus.

LVM izveidoti, lai apsaimniekotu valsts mežus. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.