Vides departaments: Šoruden Rīgas bebru aktivitāte ir lielāka nekā parasti

2 komentāri

Rīgā, netālu no Latvijas Nacionālās operas, garāmgājēji novērojuši visai bīstamu skatu – bebru dziļi apgrauztu liepu, kas kuru katru brīdi draudēja nogāzties.

Fotogrāfijai strauji izplatoties sociālajos tīklos, SIA “Rīgas meži” pieņēma lēmumu bīstamo liepu nozāģēt. Ar laiku tās vietā tiks iestādīta jauna. Savukārt ap pārējiem kokiem izvietoti norobežojošie sieti.

Rīgas domes Vides departamentā atzīst, – šoruden bebru aktivitāte ir lielāka nekā parasti, lai gan, tāpat kā iepriekšējos gados, tos piebaro ar svaigi grieztiem mīksto koku sugu zariem.

“Dodam, lai viņus mazāk interesētu augošie apstādījumi. Bet šī te interese viņiem ne katru gadu ir vienāda. Iepriekšējos gads bija tāds klusāks periods, kad viņi izmantoja pievestos zarus, par kanālmalas apstādījumiem interesējās mazāk. Pagājušajā gadā nez kādēļ viņiem tieši ceriņi interesēja, un tad šogad jau ir apskādēti lielāki koki,” stāsta Rīgas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

Tiek lēsts, ka kanālmalā pašlaik dzīvo viena bebru ģimene – trīs līdz pieci dzīvnieki, kurus no šī gada novēro arī videokameras.

2 komentāri