Vides aktīvists: Drīzumā okeānos būs vairāk plastmasas nekā zivju

2 komentāri

Latvijas Vides aktīvisti apsveic Eiropas Komisijas plānus ierobežot plastmasas lietošanu un cer, ka arī mūsu valsts amatpersonas būs atsaucīgas.

Katrs Latvijas iedzīvotājs gadā rada vidēji 400 kilogramus sadzīves atkritumu. Aptuveni viena trešā daļa no tā ir iepakojumi un galvenokārt plastmasa. Taču plastmasa rada būtisku kaitējumu videi. Vairāk nekā 80 % jūras un okeāna drazu ir tieši dažādi plastmasas priekšmeti un lielākā daļa – tieši vienreiz lietojamie.

Eiropas Komisija šonedēļ paziņoja, ka tuvākajos gados tā plāno pamatīgi ierobežot vienreiz lietojamos plastmasas izstrādājumus, daļu pat aizliedzot pavisam, piemēram, traukus un galda piederumus.

Jānis Brizga
“Zaļā brīvība” vadītājs

Šis lēmums jau bija gaidīts, jo Eiropas Savienība jau no pagājušā gada aktīvi ir sākusi strādāt ar plastmasas politiku. Šīs bija sekas pēc lielām diskusijām par to problemātiku, kad liela daļa no šiem plastmasas atkritumiem nonāk pasaules okeānos un jūrās. Un drīzumā okeānos būs vairāk plastmasas nekā zivju. Un tas būtiski ietekmē dažādu dzīvo organismu dzīvi, jo šo plastmasu pēc tam atrod zivju vēderos, gan putni apēd. Protams, no plastmasas, kas izdalās tās mazās daļiņas ietekmē arī cilvēkus.

Šobrīd gan Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar direktīvas projektu, kas vēl jāapstiprina visām bloka dalībvalstīm un tas var prasīt vairākus gadus.

2 komentāri