Vides aktīvisti sašutuši par meža izciršanu Īles partizānu bunkura tuvumā

Komentāri

Plašumā vēršas vides aktīvistu un Latvijas Valsts mežu konflikts par koku ciršanu Īles partizānu bunkura apkaimē. Dabas draugi akcentē, ka šie mežu masīvi ir ekomežs, kur kailcirtes nav pieļaujamas. Latvijas Valsts meži tikmēr norāda, ka sabiedrība tiek maldināta, jo tiešā kultūrvēsturisku vietu un objektu tuvumā ciršana nenotiek. Turklāt mežu apsaimniekošana notiek stingri pēc plāna. Lai situāciju risinātu, šodien uz Īli devās Saeimas deputāti.

Līdz šim konfliktā iesaistītās puses – Latvijas Valsts meži un vides aizstāvji pie sarunu galda nav sēdušies. Pēc plašsaziņas līdzekļos saceltās ažiotāžas risinājuma meklēšanā nu iesaistījušies Saeimas deputāti, kas šodien klātienē ieradās notikuma vietā un strīdniekus uzklausīja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vides aizstāvji pauž sašutumu, ka meža ciršana notiek Īles partizānu bunkura un tūristu iecienītu taku tuvumā. Visai šai apkārtnei jau vairākus gadus noteikts ekoloģiskā meža statuss.

Foto

Latvijas Valsts meži gan akcentē, ka Īles meži tiek apsaimniekoti pēc īpaša plāna, kas tapis pēc sabiedriskās apspriešanas un mežu apsaimniekošana notiek daudz saudzīgāk nekā citur.

Vides aizstāvji izvirzījuši divas prasības – darba grupas izveidošanu šā meža masīva turpmākai apsaimniekošanai, kā arī kailciršu metodes pārtraukšanu. Latvijas Valsts meži nekādiem ultimātiem gan negrasās piekrist.

Nākamo 5 gadu laikā Īles mežos ar kailcirtēm plānots nocirst kopumā 30 hektārus meža. Atbilstoši likumam šajās vietās mežs tiks atjaunots.

Video

Lasi vēl