Vides aizstāvjus satrauc 134 miljonus vērtās pārkraušanas piestātnes Krievu salā

1 komentārs
Vides aizstāvjus satrauc 134 miljonus vērtās pārkraušanas piestātnes Krievu salā
Foto: F64

Ar pamatīgu pompu Krievu salā atklātas 134 miljonus eiro vērtas kravu pārkraušanas piestātnes. Kamēr pašvaldības un brīvostas vadītāji pauž gandarījumu par vērienīgo projektu, vides aizstāvji pauž bažas, ka ogļu putekļi Bolderājas iedzīvotājiem jau drīz būs neizbēgama dzīves realitāte.

Krievu salā izbūvētas četras beramkravu pārkraušanas piestātnes. Dabā tas izskatās kā aptuveni kilometru garš, ar betona plāksnēm noklāts ceļš, uz kura izvietotas dzelzceļa sliedes. Krievu salas projekta kopējā kapacitāte ir 20 miljoni tonnu beramkravu gadā.

Projekta realizācijā ieguldīti 133,65 miljoni eiro. 77 miljoni no Eiropas, pārējo Rīgas brīvosta aizņēmusies no bankām. Darbi ļāvuši pamatīgi nopelnīt būvniekiem, kas par to pauda neviltotu prieku.

Skaties foto:

Bažas par projektu pauž biedrība Koalīcija dabas un kultūras mantojuma aizsardzībai. Jaunais projekts apdraud vairākas aizsargājamās putnu sugas, turklāt zem pamatīgas jautājuma zīmes ir apkārtējo iedzīvotāju veselība. Lai gan osta esot piedāvājusi izveidot 23 metrus augstu sienu ap ogļu krautnēm, pēc biedrības domām, nav zināms, kā tas ietekmēs piesārņojuma līmeni un vai putekļi nepārklās tuvējos rajonus. Brīvostas vadība pauž cerību, ka iedzīvotāji necietīs.

Krievu salas projekts aizsākts 2006. gadā. Visiem stividoriem, kas vēl darbojas Rīgas centra robežās, uz jauno termināli būs jāpārceļas līdz 2019. gada pavasarim.

Skaties video:

1 komentārs