3 komentāri
Vides aizstāvji ceļ trauksmi: Nelegālās riepu izgāztuves rada draudus cilvēkiem un apkārtējai videi
Publicitātes foto

Nelegālās riepu uzglabāšanas teritorijas Rīgā un citviet Latvijā var pastāvēt un aizdegšanās gadījumā radīt draudus cilvēkiem, kā arī apkārtējai videi, tā 31. augusta preses konferencē akcentēja Vides aizsardzības kluba (VAK) viceprezidente Elita Kalniņa. 

Kalniņa uzsver, ka valsts normatīvajos aktos nav pietiekami stingri regulēta riepu apsaimniekošanas kārtība.

Lai uzskatāmi parādītu iespējamo apdraudējumu galvaspilsētas iedzīvotājiem, VAK rīkoja pasākumu simboliskā vietā, – jaunatklātā nelegālajā riepu uzglabāšanas vietā Rīgā, Starta ielā 7 un 7A. Pasākuma laikā ikvienam apmeklētājam ar drona filmēta video palīdzību bija iespēja novērtēt nelegālās riepu uzglabāšanas vietas apmērus.

Kalniņa norādīja, ka, lai liegtu iespēju negodīgiem uzņēmējiem veidot nelegālās riepu uzglabāšanas teritorijas, VAK ierosina izstrādāt stingrāku kārtību un prasības Atkritumu apsaimniekošanas likumā par to, kā notiek riepu savākšana un pārstrāde, kā arī šā procesa kontrole jeb uzraudzība.

Tāpat biedrība rosina palielināt soda apmērus par noteikumu neievērošanu. Ņemot vērā, ka daļa privāto apsaimniekotāju nenodrošina kvalitatīvu riepu pārstrādi un nodošanu otrreizējā tirgū, biedrība piedāvā veikt izmaiņas un papildinājumus arī Dabas resursu nodokļa likumā, kā arī vairākos Ministru kabineta noteikumos, aicinot valsti iekasēt dabas resursu nodokli par riepām un organizēt savākšanu un pārstrādi no nodokļu naudas.

Elita Kalniņa
VAK viceprezidente

Šīs vasaras plašie un postošie ugunsgrēki Spilves lidlaukā Rīgā un Jūrmalā visai Latvijas sabiedrībai nepārprotami parādīja, ka nelegālās riepu izgāztuves ir kā milzu bumba ar laika degli, kas aizdegšanās gadījumā var paralizēt visu pilsētas dzīvi un radīt tikpat lielus zaudējumus kā mērķtiecīgs terora akts.

Vides aizsardzības kluba vadība ir pārliecināta, ka situācija, kad pilsētā atrodas nelegālas izgāztuves ar vairākiem tūkstošiem tonnu riepu, ir satraucoša, un privāto apsaimniekotāju nekaunības līmenis, nespējot veikt savus tiešos pienākumus un pārstrādāt šos riepu kalnus, rada neizmērojamus riskus pilsētas drošībai.

Video! Vides aizsardzības klubs informē par nelegālām riepu izgāztuvēm!

TOP komentāri

 • Alda Zarecka
  +1 +1 0

  Alda Zarecka

  PRĒMIJAS....PRĒMIJAS....VVD UN MINISTRIJA GAIDA GADA BEIGAS UN PRĒMIJAS....😎😎😎
 • Roze
  0 0 0

  Roze

  Vai šitā pārmeklēt pa centimetram pilsētu/vietas nevarētu arī Vides dienests??? un reāli uzraudzīt, sekot, sodīt, izvest
 • Vita Gerve

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl