Komentāri

Vides aizsardzības klubs ceļ trauksmi par milzīgu veco riepu kaudzi, kas krājas Brasā. Nolietotie gumijas blāķi karājas pāri sētai un mētājas uz brauktuves. Rīgā jau iepriekš bijuši ugunsgrēki riepu izgāztuvēs, bet uzraugošās iestādes vien noplāta rokas – bezatbildīgajiem uzņēmējiem uzlikti naudas sodi un pieprasīts kaudzi aizvākt, taču uzņēmējiem ir tiesības lēmumus pārsūdzēt.

Nelegālā riepu glabātuve atrodas Brasā, Starta ielā 7 un 7A. Valsts vides dienests  kopš jūnija beigām pieprasījis aizvākt 1000 tonnas riepu. Kā redzams, šis aicinājums ignorēts, un visdažādākās riepas – traktoru, vieglo auto, arī gumijas kameras – turpina draudīgi krāties un bojāt gaisu ar savu smaku. Šovasar netālu esošajā Čiekurkalnā aizsvilās līdzīga riepu kapsēta, izplatot asus, kodīgus dūmus, kurus varēja redzēt kilometriem tālu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Augustā VVD Lielrīgas pārvaldes inspektori konstatēja, ka riepu izvešana no Starta ielas notiek ļoti lēni, darbinieki nevarēja pateikt, cik daudz riepu un to bloku jau izvests. Par to firma sodīta ar 5000 eiro, papildinot iepriekšējo 1500 eiro sodu. Valsts iestādes ir bezspēcīgas.

“Viņš ir apstrīdējis mūsu lēmumus. Diemžēl Administratīvā procesa likumā tie termiņi, grūti pateikt, vajadzēja izvest jau šī mēneša beigām,” skaidro VVD direktora vietnieks Elmārs Jasinskis.

“Tur ir reģistrēts viens SIA, kuram VID ir uzdevis rīkojumu par darbības izbeigšanu. Nav nevienas juridiskas vienības, kas varētu apsaimniekot teritoriju. Kuram pieder riepas – nav ne jausmas!” norāda Vides aizsardzības kluba pārstāve Laima Zēmele.

Par valsts bezspēcību un uzņēmēju nihilismu satraukušies vides draugi. Šis esot tikai kārtējais piemērs valsts nespējai apstādināt Latvijas pārvēršanu par milzu atkritumu poligonu, jo uz šejieni ved atkritumus no daudzām pārtikušajām valstīm.

“Arī ar bīstamiem atkritumiem, plastmasām, pilni meži, karjeras, nu vispār – ja iedziļināsies atkritumu saimniecības nesaimnieciskumā, redzēsiet, ka tas nav nejauši, nevarēšana. Tā ir biznesa ieinteresētība,” teic Vides aizsardzības kluba vadītājs Arvīds Ulme.

Lai liegtu iespēju veidot nelegālās riepu izgāztuves, VAK ierosina izstrādāt stingrāku kārtību un prasības Atkritumu apsaimniekošanas likumā, lai kontrolētu, kā notiek riepu savākšana un pārstrāde, pastiprinātu uzraudzību. Pagaidām gan tautas kalpu nesteidzas ar vides politikas sakārtošanu, un cik ilgi Brasā sliesies bīstamais riepu kalns, atkarīgs vien no uzņēmēju godaprāta.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl