VIDEO: vīrietis, lai atgūtu naudu no darbā iekārtošanas “kantora”, ir spiests ielauzties ar varu

7 komentāri
VIDEO: vīrietis, lai atgūtu naudu no darbā iekārtošanas “kantora”, ir spiests ielauzties ar varu

Diemžēl aiz Latvijas robežām algas vēl aizvien bieži ir lielākas nekā dzimtenē, tāpēc joprojām daudzi cilvēki peļņas nolūkos dodas prom no Latvijas. Labi, ja darbā izdodas iekārtoties un izdodas arī nopelnīt. Krietni bēdīgāk, ja starpniekfirma, kas izvēlēta, sāk šķist ne pārāk godīga.

Savulaik Jānis daudzus gadus strādājis Anglijā, un tagad atkal izlēmis doties darbā uz ārzemēm. Šoreiz viņu ieinteresējis darbs Vācijā, un uzradies arī visnotaļ ideāls piedāvājums – to Jānis pamanījis sludinājumu portālā.

Dzīvesvieta Jānim Vācijā meklēta tik ilgi, ka vīrietis sācis satraukties – galu galā viņš par darbā iekārtošanu Vācijā SIA Jobcentre samaksājis 180 eiro, gribējis strādāt nopietnā uzņēmumā, kas piedāvāts sludinājumā, un nav gaidījis muļļāšanos. Tāpēc Jānis nolēmis noskaidrot, vai Vācijā vispār saņemtas jebkādas ziņas par viņu kā potenciālo darbinieku.

Skaties foto:

Tajā brīdī Jānis sapratis, ka viņu māna – visticamāk, ka darbs solītajā Europcar viņam “nespīd”. Interesanti, ka līgumā uzņēmuma nosaukumu darbā iekārtošanas birojs nav atrunājis. Konkrēto firmu solījuši tikai mutiski. Šobrīd Jānis grib vienkārši atgūt savu naudu, jo ir sapratis, ka solīto darbu viņš nedabūs un uz citu, sliktāku darba vietu, nav ar mieru. Taču, ak un vai – naudu neviens viņam vismaz pilnā apmērā atdot negrasās.

Jānis no rīta sarunājis firmas telpās tikšanos ar kādu sievieti, kura viņu iepriekš esot apkalpojusi. Degpunktā filmēšanas grupa dodas viņam līdzi. No sākuma sievietes balss lūdz uzgaidīt. Drīz vien durvis atveras un atklājas, ka solītās tikšanās nebūs. Saruna nesekmējas – iekšā nelaiž, meitenes kantorī, izrādās, strādā dažādas, bet īstās šobrīd tur nav un viss.

Jānis šajā situācijā negrasās palikt par muļķi, un, kamēr mēs vēl klausāmies atrunas par slimību, tikmēr viņš izlemj kabinetā ieiet ar varu. Kamēr vīrietis skaidro attiecības birojā, tikmēr filmēšanas grupa netiek ielaista. Pēc sarunas ar pārējiem, kuri stāv rindā, tiek saņemta informācija, ka vēl dažiem tieši ar šajā kabinetā sniegtajiem pakalpojumiem kādreiz radušās problēmas.

Kabinets viens un tas pats, firmas gan mainoties. Internetā atrodami vismaz trīs vai četri citi nosaukumi, ko cilvēki saista ar šo kantori Merķeļa ielā. To apstiprina arī pastniece, kura atnesusi ierakstītu vēstuli. Kamēr notiek sarunas ar pastnieci, tiek atvērtas kabineta durvis, tajās parādās sieviete, acīmredzot tā, kuras iepriekš tur it kā nemaz nebija.

Aiz durvīm dzirdams, ka Jānim liek rakstīt iesniegumu par naudas atdošanu, ko viņš arī izdara. Nu vairs nav runas par to, ka daļa no 180 eiro tiks ieturēta. Pēc brīža vīrietis iznāk ārā no biroja ar naudu kabatā.

Jānis ir apmierināts par atgūto summu. Vēl viņš ir izsaucis arī policistus, ar kuriem nolemj aprunāties bez filmēšanas grupas klātbūtnes. Ikvienam, kurš plāno strādāt ārzemēs, ieteicams painteresēties par darbā iekārtošanas uzņēmumu slavu, kā arī palasīt atsauksmes un rūpīgi izskatīt līgumus! Un, ja rodas problēmas, nevajag kautrēties vērsties pēc palīdzības.

Skaties video:

7 komentāri