VIDEO: vecāki un viņa glābējs stāsta par mazā Hugo pazušanu un veiksmīgo atrašanu

3 komentāri
VIDEO: vecāki un viņa glābējs stāsta par mazā Hugo pazušanu un veiksmīgo atrašanu
LETA

Pēc plašas meklēšanas operācijas šorīt atrasts Engures novada Abragciemā no kempinga teritorijas pazudušais gadu un 10 mēnešus vecais zēns. Viņa meklēšanā bija iesaistīti ap 500 cilvēku.

Kamēr mamma Ilvija Dambrauska kempingā gatavoja vakariņas, viņas gadu un 10 mēnešu vecais dēls Hugo kopā ar 12 gadīgo krustdēlu ēda mellenes, tad abi aizgāja pie jūras. Bet pēc 20 minūtēm izrādījās, ka Hugo ir pazudis. Tā pirmdienas notikumus apraksta sieviete.

Policija ziņojumu saņēma pulksten 21.18. Engures pagasta Abragciemā pazudušā zēna meklēšanā tika iesaistīti ap 500 cilvēku: policisti, zemessargi, pašvaldības policijas darbinieki, kinologs, Nacionālo bruņoto spēku helikopters un simtiem brīvprātīgo, kuri operatīvi reaģēja uz sociālajos tīklos saņemto palīdzības lūgumu.

Video

“Tad plkst. 5 no rīta cilvēki sastājās no jūras līdz šejienei un visi tā rindā, ķēdē iet cauri, un tad viņi visi [sauc] Hugo, un tad es sabruku vienkārši. Un tas kā sauciens gandrīz kā debesīs. Viņam to izturību, to pacietību, ka mēs ejam, mēs tūlīt atradīsim,” pārdzīvojumos dalās puisēna mamma.

Cilvēki vienā ķēdē plecs pie pleca devās dažādos virzienos. Tika pārmeklēts gan mežs, gan jūras krasts.

“Nopietni, bija ļoti bail. Bija tāda iekšēja nemira sajūta, kas ar viņu notiek un ko viņš izjūt tajā brīdī? Daži pieaugušie pat dzēra sirds zāles, lai nomierinātos,” atklāj meklēšanas operācijas dalībniece Andželika Ulanova.

“Pēdu nospiedumu nebija. Es skrēju tur pie jūras, pa mežu skrēju – visas kājas bija slapjas,” atceras meklēšanas operācijas dalībnieks Alekss Ulanovs.

Cilvēku daudzums un tikko nolijušais lietus traucēja kinologu darbu. Bet netālu no Bērzciema smiltīs tika pamanīts bērna pēdas nospiedums. Zēnu atrada tikai pulksten 6.10 no rīta, pateicoties spilgti oranžajām biksēm.

Pazudušo mazo zēnu atrada piecu kilometru attālumā no kempinga. Mežā, grāvī starp kokiem, viņš vienkārši gulēja.

Hugo glābējs ir rīdzinieks Aleksandrs Aleksejevs. Viņš meklēt zēnu devās kopā ar māsas vīru, ieraugot palīdzības saucienu sociālajos tīklos.

“Māsas vīram arī ir bērns maziņš, un viņam arī, ja kaut kas notiktu līdzīgs, nu vienkārši tas ir bērns, mazais, kāpēc nepalīdzēt cilvēkiem? Viņš ir maziņš,” sajūtās dalās zēna glābējs Aleksandrs.

Mediķi secināja, ka bērnam, izņemot odu kodumus, nekas nekaiš.

Dēla pazušana kļuva par pārbaudījumu gan ģimenei, gan policijai, sabiedrībai kopumā, tā uzskata pazudušā puikas tētis.

“Pateiksimies visām struktūrvienībām, policijai, zemessargiem, armijai, visiem!” teic mazā Hugo tētis Petru Dambrauskis.

Foto