VIDEO: Uzvaras parkā svin 9. maiju

Komentāri

Lai gan Latvijā nacisma sagrāves diena tāpat kā lielākajā daļā pasaules valstu tika nosvinēta jau 8. maijā – datumā, kad pirms 71 gada reāli kapitulēja nacistiskās Vācijas armija, daļa cilvēku līdzīgi kā tas ir Krievijā, šos svētkus atzīmē pēc komunistiskā režīma laika tradīcijām – 9. maijā.

Jau no paša rīta Uzvaras parkā pulcējas Otrā pasaules kara veterāni un viņu tuvinieki un atbalstītāji un pie pieminekļa padomju armijas karavīriem noliek ziedus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīta pusē ziedus nolika arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, dažu valstu vēstnieki. Pēc oficiālās ziedu nolikšanas Uzvaras parkā sākās koncerts. Neraugoties uz to, ka šodien ir darba diena, pie Uzvaras pieminekļa pulcējas daudz cilvēku, tomēr, salīdzinot ar citiem gadiem, viņu ir mazāk.

Vairāki cilvēki pie apģērba piesprauduši oranži melnās Georga lentītes, taču pārsvarā tās ir mazāka izmēra nekā iepriekšējos gados izmantotās. Pieminekļa pakājē pulcējas pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēki, taču uz pasākumu nāk arī ģimenes ar bērniem. Parkā tiek atskaņota padomju laika estrādes mūzika par kara tematiku.

Pagaidām nekādi starpgadījumi neesot fiksēti. Visapkārt Uzvaras parkam un parka teritorijā izvietojušās Rīgas Pašvaldības policijas patruļas. Ir arī Valsts policijas darbinieki un dežūrē mediķi.

Video: par 9. maija pasākumiem stāsta Uzvaras parka apmeklētāji – rīdzinieki Pēteris un Natālija

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl