VIDEO: uzdodoties par dvīņumāsu, sieviete cenšas saņemt autovadītāja apliecību

0 Komentāru
VIDEO: uzdodoties par dvīņumāsu, sieviete cenšas saņemt autovadītāja apliecību
LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) ieradusies kādas sievietes dvīņu māsa, lai viņas vietā saņemtu vadītāja apliecību.

Tomēr pirkstu nospiedumi kļuvuši par iemeslu tam, ka sieviete savu iecerēto plānu īstenot nav spējusi.

Otrdien vēlā pēcpusdienā CSDD nodaļā Bauskas ielā ieradusies kāda kundze, kura vēlējusies apmainīt autovadītāja apliecību, kuras derīguma termiņš tuvojies beigām.

Sieviete sagaidījusi savu kārtas numuriņu un devusies iekšā vienā no kabīnēm. Šādi šķietami vienkāršu darbību katru dienu veic simtiem cilvēku, taču šajā reizē piedzīvota neplānota aizķeršanās – sistēma liegusi izdot jaunu vadītāja apliecību.

Šajā gadījumā gan kundzei nācies uzkavēties ilgāk nekā plānots, jo par šādu mēģinājumu uzdoties par kādu citu draud daudz bargāks sods nekā vien pakratīšana ar pirkstu. CSDD darbinieki uz notikuma vietu izsaukuši policistus un sieviete tālāk nogādāta tuvējā iecirknī.

Šajā situācijā arī likumsargi saprot, ka notikušais drīzāk vērtējams kā pārpratums vai vienkārši muļķība, nevis ļaunprātība, taču tas neatbrīvo no atbildības. Kā izrādās, šādi mēģinājumi citu vietā CSDD “sakārtot papīrus” nav retums, tādēļ jau vairākus gadus klienti tiek rūpīgi pārbaudīti.

Tāpat personas identifikācija tiek veikta, salīdzinot arī datubāzes atrodamos attēlus. Darbiniekiem ir pieejami visi pēdējos divpadsmit gados vadītāja apliecībās izmantotie foto, kā arī personu reģistrā atrodamie attēli.

To, ka šāda piesardzība un īpaša rūpība ir obligāta, pierādījusi darbinieku pieredze laikā pēc jauno drošības sistēmu ieviešanas.

Kā īpaši kuriozu gadījumu, jau pēc pirkstu nospiedumu pārbaudes ieviešanas, Krūmiņš min kāda jauna vīrieša centienus izlīdzēt jaunākajam brālim – mēģinot viņa vietā nokārtot autovadītāja eksāmenu.

Ja tālajos deviņdesmitajos gados tuva līdzība ar kādu radinieku vai draugu, iespējams, vēl varēja paslīdēt garām nemanīta un, visticamāk, kādam pat ir izdevies apšmaukt CSDD darbiniekus, tad mūsdienās viltvārdim saņemt dokumentus ir praktiski neiespējami. Tādēļ labāk pat nemēģināt – pat šķietami nevainīgs mēģinājums palīdzēt beidzas ar pamatīgām nepatikšanām, vizīti policijā un bailēm no barga soda.

Video

0 Komentāru