Video un foto: kā koronavīrusa izplatības laikā sasveicinās Kariņš un Viņķele

3 komentāri
Video un foto: kā koronavīrusa izplatības laikā sasveicinās Kariņš un Viņķele
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Otrdien, 10. martā, pēc preses brīfinga par koronavīrusu “Covid-19” ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) un veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”) demonstrēja politiskajai etiķetei neierastu sasveicināšanos.

Ministru kabineta publicētajā video redzams, kā pēc preses brīfinga abi nesteidz paspiest viens otram roku, bet tā vietā uz mirkli samulst un beigās atvadās, sakļaujot dūres.

Kā zināms koronavīrusa izplatības laikā iedzīvotāji aicināti stingri ievērot piesardzības pasākumus, proti, bieži mazgāt rokas, ievērot distanci no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem, bet klepojot vai šķaudot izmantot vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgāt rokas.

Video: Kā koronavīrusa izplatības laikā sasveicinās Krišjānis Kariņš un Ilze Viņķele

Kā vēstīts, Latvijā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība ”Covid-19” atklāta astoņiem cilvēkiem, no kuriem septiņi ir vienas grupas tūristi, kas 7. martā Latvijā atgriezušies ar vienu reisu.

Koronavīrusa dēļ mājas karantīna Latvijā noteikta vairāk nekā 170 cilvēkiem. SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs stāstīja, ka lielākoties šie cilvēki ir infekcijas skarto lidmašīnu pasažieri.

Līdz šim visiem Latvijā reģistrētajiem ”Covid-19” pacientiem slimība norit vieglā formā.

Latvijā pirmais ”Covid-19” gadījums tika reģistrēts 2. martā. Sieviete, kas ir rīdziniece, sestdien, 29. februārī, ielidoja no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā. Saslimšana sievietei bija vieglā formā un jau otrdien, 3. martā, ņemot vērā, ka atkārtotas analīzes bija negatīvas, slimniece izrakstīta no slimnīcas un turpināja ārstēšanos mājās.

Lasi vēl Viņķele: Būtu lietderīgi pārcelt skolēnu pavasara brīvlaiku

3 komentāri