VIDEO! Skaties, kā ar Vīķes-Freibergas piedalīšanos aizritēja koncerts Tiguļkalnā!

2 komentāri
VIDEO! Skaties, kā ar Vīķes-Freibergas piedalīšanos aizritēja koncerts Tiguļkalnā!

Gandrīz vai maģisku muzikālu baudījumu piektdien, 3. jūnijā, Talsos varēja gūt komponista Raimonda Tigula daiļrades cienītāji. Par tradīciju jau kļuvis ikvasaras sākumā Tiguļkalnā intīmā un nepiespiestā gaisotnē rīkot koncertu. Šoreiz vakara rīkotājs, komponists Raimonds Tiguls bija sarūpējis īpašu viešņu – ar Saules dainām uzstājās Vaira Vīķe-Freiberga.

Piektdienas vakarā kalna galā, ozolkoku aplī, klausītāji uz vienu vakaru ierodas baudīt “ārpasaules mūziku”. Tā to dēvē saimnieks – koncerta veidotājs, komponists Raimonds Tiguls. Uz koncertu pie sevis Talsos, Tiguļkalnā, mākslinieks aicina jau piekto reizi. Kā liecina ļaužu gūzma, ar katru gadu viesu kļūst aizvien vairāk.

“Tas tiek darīts no tīras sirds, tas nav biznesa projekts. Tā būtu tā veiksme. Un smags darbs tomēr, jo programma katru gadu jāizdomā. Patiešām esmu priecīgs, ka bez lielas reklamēšanas cilvēki brauc un klausās,” saka pats Tigulis.

Uzstāšanās notiek brīvdabā, uz nelielas skatuvītes, no kuras šoreiz atskan paša komponista spilgtākie darbi. Prezentēts arī Tiguļa nesenākais lolojums – kopdarbs ar bijušo prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu. Abi radījuši albumu Saules dainas, un tajā iekļautas gan eksprezidentes ierunātas, gan iedziedātas dainas, ko papildina Tigula radītā mūzika. Albums klajā nācis klajā, noslēdzoties Vīķe-Freibergas darbam pie Saules dainu sastādīšanas.

“Tas tomēr tika veikts ar zinātnisku rūpību, bet te mēs tā – spontāni un brīvi. Galu galā, tā ir tautas gara manta. Katrs to var izmantot brīvi un nepiespiesti. Es to gribētu uzsvērt – visi drīkst dziedāt, nav jābūt skatuves māksliniekam,” saka Vīķe-Freiberga.

Ar šo koncertu vasaras sākumu ieskandināja kopumā vairāki simti cilvēku. Klausītāji atzīst, ka atmosfēra ir ļoti uzlādējoša.

Foto

Video

2 komentāri