Komentāri

Latvijas dabas muzeja (LDM) rīkotās sēņu izstādes pirmajā dienā aplūkojamas 200 dažādu sugu sēnes. Cilvēku interese šogad ir īpaši liela, un sēņotāji uz muzeju nes arvien jaunus eksemplārus.

Apmeklētāji pie sēņu pazinējiem var vērsties arī neskaidrību gadījumā. Mikologi sniedz padomus reizēs, kad ir atrasta kāda nezināma sēne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Dabas muzeja botānikas nodaļas vadītāja Inita Dāniele:

Mums joprojām nes sēnes – no rīta bija aplūkojamas 170 sugu sēnes, bet pusdienlaikā aplūkojamo sugu skaits pieaudzis līdz diviem simtiem. Tāpat daudzi nāk uz muzeju noskaidrot, kādu sēni viņiem izdevies atrast.

Visām muzejā skatāmajām sēnēm ir pievienoti apraksti, kas norāda vai tās ir vai nav ēdamas.

Šogad sēņu izstādē vairāk redzamas tieši retās sēnes, bet viena sēne joprojām nav atpazīta.

LDM botānikas nodaļas vadītāja Inita Dāniele:

Mums šobrīd ir viena beka, kuras sugu cenšamies noskaidrot. Droši vien tiksim skaidrībā, jo zināms, ka tā ir atnesta no Kurzemes, skābaržu meža.

Savukārt bērniem izstādē ir iespēja vizuāli ar uzskatāma modeļa palīdzību izpētīt, kas īsti ir sēne un no kā tā sastāv. Tāpat var iepazīt sēņotni jeb micēliju – lielāko sēnes daļu, kas ir neredzama, jo atrodas zem zemes.

Sēņu izstāde turpināsies līdz svētdienai.

Portāls ”Skaties.lv” jau ziņoja, ka sēņu daudzumu ik gadu nosaka meža kvalitāte un tas, kādi koki tur aug. Latvijas mežos šobrīd aug ļoti daudz bērzlapju, no kurām daudz sēņotāji gatavo karbonādes un sēņu mērci. Saglabājoties līdzīgiem laika apstākļiem turpmākās nedēļas, Latvijas mežos nav gaidāms arī baraviku izsīkums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl