Video: Šadurskis pastāsta, kā rēķinājis matemātikas eksāmenu 12. klasei

3 komentāri

Atbildīgā Saeimas komisija otrdien, 12. jūnijā, vērtēja šā gada eksāmenu norisi! Lielākās diskusijas izraisīja 9. un 12. klases matemātikas eksāmeni. Arī izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) arī pats izmēģināja izrēķināt matemātikas eksāmenu 12. klasei.

Mēģinot iejusties 12. klases skolēna ādā, ministra pirmās sajūtas esot bijušas – cik daudz uzdevumu! Četru stundu laikā skolēniem jāpaspēj izrēķināt 38. Viņaprāt, skolēnus tas varētu nobiedēt.

Šadurskis komisijas sēdē ironiski norādīja, ka šogad ir īpaši daudz negatīvu viedokļu un sarunu par eksāmenu norisi, jo šis ir Saeimas vēlēšanu gads.

9. klases matemātikas eksāmenos šogad konstatētas informatīvas nepilnības, kas mulsinājušas jauniešus, piemēram, neprecīzi noformulēti uzdevumu apraksti, kurus Valsts izglītības satura centrs eksāmena norises dienā tā norises laikā izlabojis mājaslapā, taču nav sniedzis informāciju, kā šo uzdevumu izpildi vērtēt skolotājiem.

Par vidusskolas eksāmenu izskanēja arī viedokļi, kas tas ir pārāk garš, jo četru stundu laikā skolēniem ir jāizpilda 38 uzdevumi. Deputāti un atbildīgo iestāžu pārstāvji vienojās, ka tas ir pārāk nogurdinoši, tādēļ varētu izskatīt iespēju eksāmenu kārtot ar starpbrīdi vai divas dienas – vienā dienā testu, bet otrā dienā sarežģītākus uzdevumus.

3 komentāri