Video: Šadurskis pastāsta, kā rēķinājis matemātikas eksāmenu 12. klasei

3 komentāri

Atbildīgā Saeimas komisija otrdien, 12. jūnijā, vērtēja šā gada eksāmenu norisi! Lielākās diskusijas izraisīja 9. un 12. klases matemātikas eksāmeni. Arī izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) arī pats izmēģināja izrēķināt matemātikas eksāmenu 12. klasei.

Mēģinot iejusties 12. klases skolēna ādā, ministra pirmās sajūtas esot bijušas – cik daudz uzdevumu! Četru stundu laikā skolēniem jāpaspēj izrēķināt 38. Viņaprāt, skolēnus tas varētu nobiedēt.

“Es nokārtoju eksāmenu, neizlasījis nevienu burtu, kas bija eksāmenos. Tas ir ārprāts un kauns!” sacīja ministrs.

Šadurskis komisijas sēdē ironiski norādīja, ka šogad ir īpaši daudz negatīvu viedokļu un sarunu par eksāmenu norisi, jo šis ir Saeimas vēlēšanu gads.

9. klases matemātikas eksāmenos šogad konstatētas informatīvas nepilnības, kas mulsinājušas jauniešus, piemēram, neprecīzi noformulēti uzdevumu apraksti, kurus Valsts izglītības satura centrs eksāmena norises dienā tā norises laikā izlabojis mājaslapā, taču nav sniedzis informāciju, kā šo uzdevumu izpildi vērtēt skolotājiem.

Par vidusskolas eksāmenu izskanēja arī viedokļi, kas tas ir pārāk garš, jo četru stundu laikā skolēniem ir jāizpilda 38 uzdevumi. Deputāti un atbildīgo iestāžu pārstāvji vienojās, ka tas ir pārāk nogurdinoši, tādēļ varētu izskatīt iespēju eksāmenu kārtot ar starpbrīdi vai divas dienas – vienā dienā testu, bet otrā dienā sarežģītākus uzdevumus.

TOP komentāri

 • Guntar Nanox
  +2 +2 0

  Guntar Nanox

  Garigs kroplis-parak daudz kludu! :( Valdosa koalicija ir pelnijusi tribunalu! :(
 • Aina
  0 0 0

  Aina

  Mīlu, runa iet par 12.klases eksāmenu, bet pats viņš uz labu laimi ir pildījis 9.klases eksāmenu, un tas arī vislaik tur tiek rādīts
 • Aleksejs Solovjovs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl