VIDEO: Rundāles pils iespaidīgā rožu kolekcija

Komentāri

Pat Versaļā šādu greznību nevar atļauties, taču hercogs, mūsdienās šo ieraugot, būtu priecīgs – tā par Baltijā lielāko rožu dārzu Rundāles pilī saka paši dārza saimnieki. Šogad aprit desmit gadu, kopš Rundāles pils dārzu rotā neskaitāmi daudz un dažādu leģendu apvītu rožu.

Rundāles pils dārzā viena hektāra platībā aug gandrīz divarpus tūkstoši rožu šķirņu. Izrādās, ka pašu senāko vēsture stiepjas krietni vēl pirms mūsu ēras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmās rozes šogad pils dārzā uzziedējušas mazliet vēlāk nekā citkārt – tieši pils 279. dzimšanas dienā, kas tiek svinēta 24. maijā. Un kopumā šobrīd rožu ziedu gubu mākoņus veido 8000 stādu, un tās ziedēs līdz lielajiem saliem.

Lai arī dārza veidotāji nedaudz atkāpušies no baroka laika tradīcijām, kad rozes audzēja podos un tās sezonā ziedēja vienu reizi, tomēr viens no galvenajiem baroka laika noteikumiem – pārsteigt un raisīt apbrīnu tiek stingri ievērots.

Rožu izvēle nav nejauša un rūpīgi tiek sekots līdzi tam, ko dara selekcionāri dažādās pasaules malās, un kolekcija nemitīgi piedzīvo papildinājumus. Un, lai arī ir darba dienas vidus, apmeklētāju dārzā netrūkst un daudzi atzīst, ka gūt vizuālo baudījumu brauc atkārtoti.

Novērtēt smaržīgos un raibu raibos rožu pudurus brauc arī tūristi, taču šogad to skaits sarucis apmēram par desmitdaļu, jo mazāk šobrīd uz Austrumeiropas valstīm brauc no ASV. Biežākie ārvalstu ciemiņi ir no Vācijas un Somijas.

Taču tas, kas paliek apmeklētāju acīm neredzams, ir milzīgais darbs, lai apjomīgo dārzu koptu. Tāpat arī tā uzturēšana mērāma skaitļos ar vairākām nullēm. Daļēji to sedz valsts un sponsori, taču lielā mērā tas balstās uz entuziasmu.

Tāpat arī divus mēnešus pēc tam rozes tiek sagatavotas jaunajai sezonai. Taču rudenī no citām dobēm pacelsies saulespuķes un rudbekijas.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl